Ali Rıza Demircan’ı eskiden beri dinler, takip ederim.

Dobra tavrı, kararlı ve birazda sert üslubu, inandığı doğruları büyük ölçüde çekinmeden dile getirmeye çalışan, ekseriyetle düşüncelerine katıldığım bir hocamızdır.

‘İslam’da evlilik ve mahremiyetleri’ kitabını da çekinmeden yazmış, zamanında da çok tenkit almıştı.

Şüphesiz her şeyine katılıyor değiliz.

Büyük ölçüde katıldığım bir makalesini de, herkesin okuyup istifade etmesi amacıyla köşeme aldım.

İşte o, Mirat Haber’de yayınladığı ve bir dostumuzun vatsap’tan bana gönderdiği, günümüz gerçeklerinden ve fevkalade mühim toplumsal yaralardan birini daha dile getirdiği yazısı:

“Anasıyla babası arasında yasal bir evlilik bağı olmaksızın yani zina ürünü olarak dünyaya gelmiş olan çocuğa halk dilinde p.. denir.

P... denir de, aslında -zina mahsulü olsa da- bu çocuk diğer çocuklar gibi masumdur. Onu, aşağılama amaçlı olarak p.... suçlamak azim bir günahtır.

ZİNAYI MEŞRULAŞTIRICI HABERCİLİK

Asıl p..... zinayı meşru görürcesine habercilik yapmaktır. Böylesi habercilik p..... üstü p........ Çünkü bir çift arasındaki zina, bir p.. doğurabilir. Ama örneğin zinayı meşrulaştırıcı haber yapan örneğin üç yüz bin tirajlı bir gazete veya haber sitesinin haberi kafalarda üç yüz bin p... doğuşuna sebep olabilir.

Peygamberimizin ifadesiyle faiz ile birlikte zina bir toplumu çökertecek iki ana günah ve suçtan biri olduğuna göre yapılan tahribatı düşününüz.

Soralım: Korku salarak toplumsal yapıyı çökertmeyi amaçlayan fiziksel terör mü yoksa manevi terör olan zina teşvikçiliği mi daha tehlikeli ve yıkıcıdır?

Bu girişten sonra şimdi haberi okuyalım:

“Nikâhtan önce bebek geliyor! F. E. ve yönetmen sevgilisi B. O’dan güzel haber…

İki yıldır birlikte olan oyuncu F. E. ve yönetmen sevgilisi B. O. düğün hazırlıkları yaparken mutlu bir haber aldı! Evlenmek için gün sayan çift, E.’nin hamilelik haberini almasıyla mutluluktan havalara uçtu.

“Bir Başkadır” dizisinin setinde yakınlaşan ve aşk yaşamaya başlayan F. E. ve B. O., iki yıllık ilişkilerini resmiyete dökmeye hazırlanıyordu. F. E.’in üç aylık hamile olduğunu öğrenmesiyle mutlulukları katlandı.”

HABERİN YIKICI DİLİNE BAKAR MISINIZ?

Habere konu olan çifti, baş harfleriyle vererek gizledik. Çünkü onlar İslam Hukuku’na göre eksik olsa da dini olarak nitelenebilecek bir nikâh kıydırmış olabilirler. Bu durumu bilmediğimiz için onları yerici bir dille konu etmiyoruz,

Siz haberin diline bakar mısınız.! Nikâhtan önce bebek beklenmesi görünürde zina yapıldığının belgesidir. Bu nasıl güzel haber olur. Kaldı ki yaptıkları hatanın gebeliğe sebep olması onları utandırmış ve üzmüş de olabilir. Mutluluktan havaya uçtuklarını kim söyledi? Üstelik dizi setinde yakınlaşarak aşk! yaşamaya başlama ve iki yıldır sürdürmüş olma olumlayıcı bir dille aktarılıyor

Zina Pisliktir Ama Haberi Daha Bir Pisliktir

Rabbimizin açıklamasına göre zinacı erkek ve kadın pistir. (Nûr 24/26)

Zina da pisliktir. Pisliktir de, onu böylesine meşrulaştırarak özendirici bir dille haberleştirmek çok daha büyük bir pisliktir. Medya diliyle verirsek seksüel prodüktörlüktür yani kavatlıktır.

Bizi Suçlayıp İhbar Edenler Nerede?

Hulâsa İslamî çizgiyi yitirdiğimiz için bir taraftan faizi, diğer taraftan zinayı meşrulaştırarak, FİZİKSEL TERÖRİSTLERDEN daha yıkıcı hale geldiğimizi kavrayamıyoruz.

ORDUMUZ VE EMNİYET GÜÇLERİMİZ SINIRLARIMIZI TERÖRİST SIZMASINDAN KORUYOR, PEKİ TOPLUMUMUZU ÇÖKERTMEKTE OLAN FAİZ SÖMÜRÜSÜ VE ZİNA PİSLİĞİNDEN KİM VE HANGİ KURUM KORUYACAK?

Zina gibi, zina özendiriciliği de, böylesi gazetecilik de günahtır ve suçtur.

Suçtur da kime ve hangi kuruma ihbar edeceksiniz?

Sözü Rabbimizin buyruğu ile bağlayalım::

“ Müminler arasında (zina, eşcinsellik ve zina iftirası türü) çirkinliklerin yayılmasını arzu edenler bu dünyada da, ahirette de can yakıcı bir azap beklemektedir; çünkü (her şeyin önünü sonunu) Allah bilir, ama siz bilmezsiniz.” (Nûr 24/19)”