Temizliğiyle övünen bir milletiz her zaman…

Gel gör ki övündüğümüz temizlik anlayışımız evlerimizle kısıtlı kalıyor, ne hikmetse…

Evlerimizi temiz tutarken; sokaklarımızı, caddelerimizi, park ve bahçelerimizi ve dahi mesire alanlarımızı neden kirletiriz pervasızca, anlamak mümkün değil!

Dünya Temizlik Günü kutlanıyor bu hafta…

Çeşitli özel kurum ve kuruluşlar çevre temizliğine dikkat çekmek için kalabalık gruplar halinde farklı yerlerde temizlik etkinlikleri yaptı gönüllülerle…

Dün SEDAŞ’ın gönüllülerinin Arifiye’de yaptığı temizlikle ilgili haberi okurken düşündüm, yukarıda yazdıklarımı…

Günün stresinden, yorgunluğundan uzaklaşıp ailemizle, sevdiklerimizle tertemiz bir ortamda, doğayla iç içe olmak isteriz de neden piknik yaptığımız, gölgesinde oturup soluklandığımız ormanları, mesire alanlarını kirletiriz!

“Temizlik imandandır” anlayışını benimsemiş bir millet olarak, hiç birimize yakışmıyor bu nahoş görüntüler…

Hepimizin, evlerimizi olduğu kadar çevremizi ve doğayı temiz tutmayı, bir vatandaşlık görevi olmaktan da öte bir ibadet gibi görüp, buna göre hareket etmesi gerekmez mi!

Çıkardığı çöpü, piknik yaptığı yerde bırakan ya da oturduğu bankın kenarına düşünmeden atan herkesin daha duyarlı olmasını ister gönül…

Bu duygu ve düşüncelerle, çevre temizliğine dikkat çekmek için etkinlikler düzenleyen herkese ve her kesime Bizim Bahçe’den “Laleler” gönderiyoruz; yaşadığımız sokağın, mahallenin, ilçenin, ilin ve de ülkemizin daha temiz olması için hassasiyet gösterenlerin sayısının artması dileğiyle…

KONUŞAN FOTOĞRAF

WhatsApp Image 2023-09-18 at 10.38.09

TURGAY POYRAZ (Sakaryasporlu eski futbolcu); “Nerede o eski futbol ve futbolcular. Ne güzel günlerdi… Yıllar sonra bir araya gelmek de çok keyifliydi.”

NEZİHİ TOSUNCUK (Sakaryasporlu eski futbolcu): “Anılar hep taze ve unutulmaz… Sakaryaspor ve efsane kadrodaki yerimiz hafızalardan silinse de gönüllerde hep vardır.”

YENAL KAÇIRA (Sakaryasporlu eski futbolcu) : “Hey gidi günler! Bir zamanlar Sakarya’da biz konuşulurduk, şimdi unutulduk sanırım.”