Sakarya’yı TFF 3. Lig’de temsil eden tek takımımız Sapanca Gençlikspor’da işler yolunda gitmiyor. Başkan Adil Köseoğlu’nun başkanlığı bırakacağını açıklamasının ardından çok üzüldüm.

Ben bir Sapancalı olarak çok üzüldüm. Adil başkan, başkanlığı bıraksa da kalbinde her zaman Sapanca Gençlikspor aşkı ve sevgisi hiç bitmeyecektir. 

Yıllar önce Sakarya Gazetesi muhabiriyken, değerli spor müdürümüz Hamit Aydın, beni muhabir olarak Sapanca’ya yollardı. Çok da güzel Sapanca anılarım oldu. Yeşil beyazlılar önce 3. Lig sonra da TFF 2. Ligi’ne çıktı. Sakaryaspor’da kadroya giremeyenler ve dışarıdan gelen kaliteli futbolcular takımda forma giyerdi. 

O zamanın Sapanca Belediye Başkanı Osman Nuri Erdoğan, Sapanca Gençlikspor’a sahip çıkmıştı. Şimdiki Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen’in de Sapanca Gençlikspor’a sahip çıkmasını bekliyorum. Tüm Sapancalı ve Sapanca Gençliksporlu taraftarlara umut olmalarını bekliyorum. 

Sapanca Gençlikspor, uzun yılların ardından gösterdiği performans ile yeniden TFF 3. Ligi’ne Asil Köseoğlu önderliğinde çıktı. Geçtiğimiz sezon gösterilen performans, biraz daha üst seviyeye çıksa play-off’larda mücadele edilecekti. Az bir farkla play-off’ların dışında kalan temsilcimiz, sezonu tamamlamıştı.

Bu sezonun başında birçok futbolcu ile yollarını ayıran temsilcimizde henüz kongre yapılmadığı için yeni transferler açıklanmadı. Yapılan kongrenin ardından Sapanca Gençlikspor’un geleceği belli olacak. Umuyorum ve dua ediyorum ki bu değerli takımımıza sahip çıkan ve değer veren birileri çıkar. 

Hoşça kalın, esen kalın…