Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, geçtiğimiz sezon aldığı haklarla Hentbol Süper Ligi’nde ilimizi temsil etmişti.

Oldukça başarılı bir sezon geçiren hentbol takımımız, finalde şampiyonluğun kıyısından dönmüştü.

Bu iyi performansın ardından Avrupa kupalarına katılım hakkı kazanan temsilcimiz, Sakarya’yı daha önce hiç bulunmadığı bir kulvarda temsil edecek. 

Tabi ki bu hepimiz için bir gurur kaynağı oldu. Ben de elimden geldiği kadar geçen sezon maçlarını takip ettim. Bu sezon da takip etmeye çalışacağım. 

Sezonun ilk maçına pazar günü kendi evimizde çıkıyoruz. Rakibimiz güçlü ekip Konya Büyükşehir Belediyesi. 

Konya temsilcisiyle yaz dönemi hazırlık kampında da bir turnuvada karşılaşmıştık. Bu kez sezonun ilk maçında evimizde rakibi ağırlayacağız. 

Bu sezon iyi bir takım kurduk. Şampiyon Beykoz başta olmak üzere birçok takımdan birçok oyuncu aldık. 

Şampiyonluğun yanı sıra Avrupa kupası için de güçlü bir ekip kuruldu. Zaten başımızda tecrübeli baş antrenör Mehmet Korel Koral var. 
Bu ekiple ben başarının geleceğine inanıyorum.

Geçtiğimiz sezon tribünler çoğu maçta boş kaldı. Az çok anlayabiliyorum. Yeni bir branş ve çok da takip edilen bir branş değil ilimizde. Bence daha çok ilgi göstermemiz lazım.

Basketbolu nasıl sevdiysek Hentbol’u da severiz. 

Bu sezon tüm taraftarlarımızı takımımıza destek olmak için tribünlere davet ediyorum. Pazar günü sezonun il maçında saat 16.00’da Serdivan Spor Salonu’nda buluşalım.