Temsilcimiz Sakaryaspor, Sakaryalı rahmetli Süleyman Seba anısına düzenlenen özel karşılaşmada Beşiktaş’ı konuk etti. Sakaryalı ve Beşiktaşlı futbolseverlerin ilgi gösterdiği mücadelede yaşanan dostluk görüntüleri, iki önemli camiayı bir kez daha yakınlaştırdı.

Sakarya Hendekli olan Süleyman Seba, Türk sporuna Beşiktaş başkanı olarak büyük hizmetler etmiş, beyefendi kişiliği ve karakteri ile taraflı tarafsız herkesin takdirini ve gönlünü kazanmıştı.

Soğuk havada bu kadar taraftarın mücadeleye gelmesine şaşırdım açıkçası. Ben daha az sayıda taraftarı tribüne bekliyordum. Öğrendiğim kadarıyla bilet aldığı halde maça gelemeyen de çok taraftar olmuş soğuk yüzünden.

Bir şekilde herkes Sakaryaspor’a da maddi anlamda katkı sunmuş oldu bu mücadeleyle. Zaten kalıcı geliri olmayan temsilcimiz için böylesi gelirler ekstra önemli oluyor.

İnşallah Cuma günü oynayacağımız Erzurumspor FK maçında da tribünler böyle dolar ve taraftarlar takıma destek olmaya ve ekonomik anlamda katkı vermeye devam eder.

Sakaryaspor mücadelesiyle, oyunuyla ve armasıyla bu desteği her zaman hak etti ve etmeye devam edecek. Bu desteği sonuna kadar sağlamamız gerekiyor.

Yazımın sonuna gelirken; yıllar sonra onun adına doğduğu ve büyüdüğü şehir ile efsane olduğu kulüp arasında yaşanan bu dostluk görüntülerini takdir ediyorum, iki takımı da gönülden kutluyorum.