Ulus Devlet  Global sermayenin en fazla nefret ettiği bir yapıdır. Ulus-devlet ve milliyetçilik ilişkisini incelemek için öncelikle ulus devlet kavramına değinmek yararlı olacaktır. Kavramı  aslında basitçe "ulusun meydana getirdiği bir devlet yapısıdır. Diye tarif edebiliriz.
Birde bunun içini Milliyetçilikle doldurursanız  Milliyetçilik kavramı bu anlamda mucizevi bir işlev görmüş, kapalı ulus-devlet sınırları içinde birbirleriyle çatışan çıkarları olan grupları, bir dış tehlike anında şart gözetmeksizin biraraya getirebilecek bir bilinç oluşturursunuz. Çünkü Globalizmim ödünü patlatanda bu bilinçtir.Dünyada nesli tükenmekte olan bir yapı. Ulus devlet. Ulus devlet olarakk kim kaldı Almanya-Japonya-

İngiltere- Türkiye .Başka yok.

Şimdi hedef kitle Türkler ve TÜRKİYE . Memleketimizde altı kazılarak hazırlanan çukur bu. Bana göre dünyada bu kadar coğrafya başlığı altında ırki derneklerin olduğu başka bir ülke yoktur. Kürt tabiride baş aktördür. Yavaş yavaş bizi bu ayırımcılığa alıştırıyorlar. Bayağıda başarılı oldukları meydanda. Açık. Çünkü bütün olay taraf oluşturmaktır. Karşı taraf otomatikman oluşur. Ülkemizde hiç bir zaman zemin bulamayan ve bulması mümkün olmayan “ Kominizm en büyük tehlikedir “ sloganı ile bizleri Amerikancı ve anti Kominist yaptılar.

Amerikanın dünyanın patronu ve Doların REZERV para olmasını sağlayan ve ayni zamanda Amerika nın Dünya devi olmasını sağlayan Kominizm olmayıpta varmış gibi gösterilen Kominizm tehlikesidir. Dünde ayni bu günde ayni. Bunun kılıfı da Nato . Nasıl bir şemsiye ise altında oturanların hepsi sırılsıklam ıslanıyor. Avrupayı hallettikten sonra bize dönecekler. En korktukları TÜRK devletlerinin birleşmesi ve bir ortaklık kurmaları. Dünyanın toprak altı zenginliklerinin çok büyük bir kısmı Türklerin elinde. Başta petrol ve doğal gaz . Olabilecek Müslüman birliğinin önüne geçmeye uğraşacaklar. Pkk bunun için olmazsa olmaz bir aktör.Müslümanlar biribirilerini öldürüyor. Onlara yardımda on bin kilometre öteden Amerika geliyor. Ne hikmeketse. Demokrasi getiriyoruz başlığına çok dikkat etmemiz lazım. Bizim inancımızı biraz açarsak  başta demokrasi olmak üzere onlardan alacağı ne akıl nede dostluk olarak hiç bir şey yok. Biz bize yeteriz. Zaman zaman anlatmaya çalıstığım ana nokta, milliyetçiliğin devlet kavramının yarattığı bir suni ortaklık olduğu ve ulus-devletler için vazgeçilmez bir aygıt olduğudur. Zaman yazılandan daha hızlı geçiyor. Kıymetini bilelim. Uçan halıdayız. Biraz acele etmek lazım.

Özet olarak anlatmaya çalıstığım ana nokta, milliyetçiliğin devlet kavramının yarattığı bir  ortaklık olduğu ve ulus-devletler için vazgeçilmez bir aygıt olduğudur. Yanız bizim inancımız ırkçılığı kesin olarak yasaklamıştır.Bunu iyi bilelim. Anlatmak istediğim kesin olarak ırkçılık değildir. Önce bunun bilincinde olalım.