Sakaryaspor teknik patronu Taner Taşkın, son haftalarda oldukça formsuz bana göre. Yaptığı kadro tercihlerinin yanı sıra oyuna müdahale zamanları ve isimleri oldukça tartışılır duruma geldi. 

Altay maçında başlayan kadro ve değişiklik hataları bir tek Manisa maçında skor olarak yarar sağladı. Onda da Dimitrov’un özel performansı ile aldığı penaltı Taşkın’ın işine yaradı. 

Son 4 maçta ya erken ya da geç değişiklikler yaptık. Bu değişiklikler aslında sahaya nasıl yanlış kadrolar veya dizilişlerle çıktığını gözler önüne serdi. 

Manisa’da Burak Süleyman erken bir şekilde 30’ncu dakikada oyundan çıkarken, Rize’de ise değişikliklerde geç kalarak kötü oyuna rağmen ilk değişiklik 70’te geldi. Bandırmaspor maçında ilk 46 dakikada 4 oyuncu değiştiren Taşkın, geçtiğimiz haftalarda Bodrumspor maçında Oğuzhan Akgün’ü 53’te oyuna alıp 70’te çıkarmıştı. 

Taner Taşkın, Bodrumspor maçından itibaren kadro ve değişiklik tercihlerinde bence net bir şekilde formda olmadığını gösterdi. 
Birçok oyuncunun form durumunun da düşüşte olması, bu tercihlerle birleşince son haftalarda aldığımız kötü sonuçları doğurdu bana göre.  

En çok takıldığım noktalardan biri de Taşkın’ın basın toplantısında söyledikleri oldu. Taşkın, “4 maçımızın en az ikisini kazanıp play-off'taki yerimizi sağlamlaştırmamız gerekiyor” dedi.

Hocam biz Rize maçı öncesinde ilk 2’nin en büyük adayıydık. Ne oldu da bir anda 4 maçta 2 galibiyet hedefi koyup play off’a şükür edecek duruma geldik.

Herkes sezon başında hedef neydi şu an hedefimizin üstündeyiz diyor. Haklılar. Haklılar da başarıyı yakalamışken neden fazlasını istemeyelim? Neden buraya kadar getirmişken, “Biz hedefimizi aştık bu kadar yeter!” diyelim. 

Takımda bu potansiyel var. Bunu görüyoruz ve ona göre beklenti içerisine giriyoruz. Umarım siz de bu potansiyeli görürsünüz.