Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki Türkiye, yaklaşık yüzyıldır ihmal edilen işleri tek tek gerçekleştirirken Ana Muhalefet Partisinin “gökkuşağı lideri” Kemal Kılıçdaroğlu elinde soğanla edebiyat yapıyor.

Deveye sormuşlar. “Yokuş mu seversin? İniş mi?” Diye.

Deve cevap vermiş: “A be ahmak adam. Bu yolun düzü yok mu?”

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu âlem adam. Bakınız ne dedi: “Asıl gündemimiz bu. (elindeki kuru soğanı ekrana göstererek) Sevgili yurttaşlarım bir daha ifade ediyorum. Vatandaşın asıl gündemi bu. Çünkü biliyorlar ki ben geldiğimde; demokrasi gelecek, para akacak, -uyuşturucu baronlarının parasını kastediyor sanırım- yatırımlar akacak. Dövizler düşecek, alım gücünüz artacak. Bolluk bereket gelecek. Bu kadar basit. Bunların hepsi mutlaka olacak. Ha o kalırsa (Tayyip Bey’i kast ediyor) bu elimdeki soğan olacak yüz lira. Şu an bile buncağızın kilosu otuz lira. Soğan bu yahu soğan. Soğan, soğan. Utanmıyorlar. Yiğidi muhtaç ettiler kuru soğana.”

Cek, cak… Edebiyatı burada bir dursun.

Halk iki şeyi talep eder. Biri ekmek, diğeri izzet. Ekmekle gelen ekmekle gider. Müslüman dindar bilinç izzete taliptir. Hayatın ucuz veya pahalı olması, dünyalık menfaatin azlığı veya çokluğu izzete talip olanları kandıramaz. Vatan, soğanın kilo fiyatıyla ölçülmez.

Recep Tayyip Erdoğan, hem ekmek hem izzet konusunda bu ülkenin yüz akıdır. Eline soğan alıp “kilosu yüz lira olacak” diyen Kemal Kılıçdaroğlu bu milletin asaletinden habersiz. Soğan, Allah’ın nimetlerindendir, baş tacımızdır. Fakat Kılıçdaroğlu zannediyor ki, Türk Milleti “izzet ve şerefini” soğan fiyatına değişir.

Allah, bizleri uyarıyor. “Şeytan sizi fakirlikle korkutur ve size, çirkinliği ve hayâsızlığı emreder. Allah ise size kendi katından mağfiret ve bol nimet vadediyor. Şüphesiz Allah, lütfu geniş olandır, hakkıyla bilendir.” (Bakara Sûresi. 2/268)

Kemal Bey, soğan yüz lira olacak diye korkan senin gibi olsun. Milleti fakirlikle korkutanlara bizim karnımız tok.

Bir takım mahfillerin, üç harfli marketlerin dönemsel olarak piyasayı ve bazı gıdaların fiyatlarını şişirmeleri muhalefetin işine geliyor. Pahalılıktan dolayı millete acıdıklarından değil. Fakir edebiyatı yapmak CHP’nin “tek adam” rejiminden miras kalan devlet memurlarının isyan edebiyatıdır.

Aslında Sabah Gazetesinden Salih Tuna Ağabey veya Engin Ardıç, size güzel bir “soğanın cücüğü” yazısı döşenir diye beklemedim değil… İş başa düştü.

Amerika, “Erdoğan’ı devireceğiz” diyor.

İngiltere, “Türkiye çıkarlarımıza zarar veriyor” diyor.

Almanya, “Artık Türkiye’ye söz geçiremiyoruz” diyor.

İsrail, “İslam dünyasındaki uyanış çok tehlikeli, baş aktör Erdoğan” diyor.

İran ve PKK, “Türk askeri Suriye’den çekilsin” diyor.

Bizimki ne diyor? “Soğan yüz lira olacak”… Güler misin? Ağlar mısın?

Yazının başına dönelim. TOGG, SİHA, Kızılelma, Karadeniz Doğalgazı, Mavi gök, mavi vatan da bizim… Soğan da bizim.

Aç kalmaktan korkmuyoruz. Allah rızkımıza kefildir. Vatanın elden gitmesi, şeytan vesvesesinden ibaret olan “aç kalma vehmi”nden daha fazla korkutucu.

Kemal Bey! Vatanımızın geleceği konusunda ne yazık ki bizlere hiç güven vermiyorsunuz… Size kötü bir haberim var. 14 Mayıs’tan sonra soğan ucuzlayacak. PKK ve Amerika’nın hoşlanmadığı SİHA’lar da uçmaya devam edecek.

Bu arada bir önceki yazımda “SİHA uçak gemileriyle kuru soğanı karşılaştıran Kemal Bey’in cücük zihniyetini konuşalım” demiştim.

Mücahid(?) Kemal Kılıçdaroğlu’nu savunan Saadet Partili bir dostum mesaj atmış. Mesajını olduğu alıyorum. “Eğer SİHA’lara bakıp çok şükür bugün de karnım doydu diyorsan; etten, peynirden, fasulyeden, pirinçten, yağdan, elektrik, doğalgaz, petrolden doğrusu hayat pahalılığından bahsetme. Üstad, otur bilgisayarınla karnını doyur. Cücük beyinli olma” demiş.

Düne kadar CHP zihniyetiyle savaşan Saadet Partili dostuma cevabımdır.

Türkiye Cumhuriyeti’nde ilk defa denk bütçe yapan, havuz sistemi ve ağır sanayi hamlesinin mimarı Necmettin Erbakan’ı bugün savunduğunuz CHP’nin liderliğini yaptığı beşli çete yıkmıştı.

Erbakan Hoca’nın hayallerini gerçekleştiren Recep Tayyip Erdoğan’ı size yedirmeyeceğiz.

Aklınızı başınıza alın. CHP’nin günah galerisini unutarak balık hafızalı ve cücük beyinli olmayın.