İyisiyle, kötüsüyle bir sezonu daha geride bıraktık. Sezonla ilgili olumlu olarak bakacağımız şeyler olduğu gibi tartışacak da çok şey var.

İlk yılımızda play off mücadelesini ortalama bir bütçeyle vermemiz bizim başarı olarak görüyorum. Ancak sezonun iki üç kırılma anında yaptığımız puan kayıpları ve yabancı transferde yapılan hatalar ayağımıza kadar gelen Süper Lig fırsatını tepmemize neden oldu diyebilirim. 

Yapılacak değerlendirmeleri şimdilik kenarı bırakarak gelecek sezona yönelmek istiyorum. Sakaryaspor yönetimine sormak istediğim bazı sorular var. Bence bu sorular sadece benim değil, taraftarların da merak ettiği sorular. O yüzden bu soruları herkese açık bir şekilde sormak istedim. cevap vermek istenirse sadece bana değil, tüm taraftarlara cevap verilmiş olsun.

Sözleşmesi biten oyuncuların arasında yeniden masaya oturulacak isimler var mı?

Sözleşmesi devam edip yolların ayrılacağı isimler var mı?

Kasongo’ya iyi bir teklifin gelmesi halinde satılacak mı?

Transfer çalışmaları Süper Lig’e çıkacak bir kadroya göre mi yapılacak yoksa yine ligde kalıcı olmak mı hedeflenecek?

Takım iskeletinin ne kadarı korunacak?

Teknik direktör Taner taşkın ile devam edilecek mi? Edilecekse Taşkın’a kadro konusunda nasıl güvenceler verilecek?

Sezonu erken açıp sezon öncesi kamplarını erken mi yapacağız, transferler kamp dönemine yetiştirilecek mi?

Geçtiğimiz sezon yapılan yabancı transfer hatalarını bu sezon nasıl en aza indirebiliriz?

Sakaryaspor’a bu sezon en önemli katkıyı daha önce bu ligde oynamış Nalepa, Kasongo, Roshi ve Donkor (şüpheli olsa da) gibi yabancı transferler verdi. Transferde yine bu ligde yer almış ligi tanıyan isimlere mi yöneleceğiz?
Yeni sezon planlamasında oluşturulacak bütçenin yüzde kaçını Sakaryaspor yönetimi karşılayacak?

Senelerdir neredeyse her yönetim tarafından dile getirilen kalıcı gelir çalışmalarıyla ilgili önümüzdeki sezon nasıl adımlar atılacak?

Stat için isim sponsoru bakılıyor mu?

Göğüs sponsorluğu için anlaşma devam ediyor mu? Ediyorsa bu anlaşma bize ne kadar katkı sağlıyor?

Dükkan54’ün bildiğim kadarıyla geliri beklenenin çok altında. Dükkan54’ten ve lisanslı ürünlerden beklenen kaliteyi ve beklenen geliri nasıl arttırmayı hedefliyoruz? 

Rüstemler Tesisleri ne olacak? Bütün sezon birçok kez zemin yüzünden sakatlık yaşandı. Bu zemin ve saha konusunu nasıl çözmeyi düşünüyoruz?

Bir yabancı futbolcuyu şehre getirmenin en önemli etkilerinden biri tesis. Daha modern bir tesis olacak mı? Geçtiğimiz sezon yapılan güzel çalışmalara ek olarak tesiste yeni çalışmalar yapılacak mı?

Sakaryaspor tesislere, saha ve zemin çalışmalarına ne kadar bir bütçe ayıracak?

Gelecek sezon scout çalışmaları yurt dışında ve içinde nasıl yürütülecek? Bununla ilgili özel bir çalışma var mı?

Geçtiğimiz sene yapılan kongrede şeffaflığa vurgu yaparak belirli araklılarla mali tabloyu aktaracaktık. Sezon içerisinde bu her ne kadar yapılmasa da taraftarlar sezon sonunda ortaya çıkan mali tabloyu görebilecek mi?

Transfer konusunda bu mali tabloyu nasıl avantajımıza çevireceğiz? Gelir gider dengesini nasıl ayarlayacağız?

Sezon içerisinde çeşitlik etmenlerle hedefler ve gerçekler çelişebiliyor. Geçtiğimiz sezon bunu olumlu anlamda gördüğümüzü düşünüyorum. Düşecek ekiplerin neredeyse sezon başından belli olması ve üstteki takımlarla alt sıralarda yer alan takımların birbirinden gece ve gündüz kadar ayrılması bizi bir anda ortalama bir bütçe ile üst sıralar atmıştı. Bu sezon belki de daha zorlu bir lig olacak. Bu seneki bütçenin üstüne çıkmak zorunda kalacağız. Bunun için de sezon planlamasının iyi yapılması, adımların buna göre atılması gerekiyor. Başkan Genç ve ekibi inşallah bu tür durumları da hesaba katarak iyi bir sezon planlaması yapar.