Sezon başında ilk olarak ligde kalıcı olma ve daha sonrasında play-off hedefiyle kurulan Sakaryaspor kadrosu, doğru hamlelerle bir yandan ilk iki için mücadele etmeye başladı.

Özellikle alınan Bodrumspor galibiyeti, Yeni Malatya ve Adanaspor maçlarından gelen hükmen 3 puanlar, bir anda temsilcimizin elini play-off için sağlamlaştırırken ilk iki hedefini de canlı tuttu. 

Önemli eksiklerle Samsunspor’u elinden kaçıran ve iyi oynadığı maçta direkt rakibine 3 puan veren Sakaryaspor, bu sefer gözüne Eyüpspor’u kestirdi. 

Şimdi bizim için kritik bir viraj var önümüzde. 

Hafta sonu Eyüpspor’un Çaykur Rizespor karşısında kaybedeceği puanlar, Perşembe günü oynanacak maçın önemini direkt ilk 2 hedefi olarak belirleyecek. 7 puan kapanmayacak bir fark değil.

Önemli olan kendimizi ve hedeflerimizi bilerek hareket etmek. Bütçemizin kat ve kat üzerinde ekiplerle mücadele ettiğimiz unutulmamalı. 

Ben artık kalan 9 maçımızda alacağımız 4-5 galibiyetin play-off için rahat yeteceğini düşünüyorum. Ama hedefi ciddileştirerek ilk iki yapıyorsak, direkt rakiplerimize puan vermeyi bırakmamız lazım.

Bu hafta bizim için de belirleyici olacak. Eyüpspor maçını kazanırsak hedefi yukarıya çevireceğiz. Oldu ki kazanamadık, play-off için yakaladığımız avantajı korumaya çalışacağız. 

Bilindiği gibi bu sezon uygulanacak play-ff sisteminde ligi 3. Bitirecek takım direkt olarak finale yükselecek ve rakibinin gelmesini bekleyecek. Süper Lig’e 1 maç uzak olacak. 

Sonuç ne olursa olsun enseyi karartmadan takıma güvenmek ve morali yüksek tutmaktan başka yapacağımız bir şey yok. 

Ben bu takıma inanıyorum. Süper Lig bize uzak değil.