Temsilcimiz Sakarya Büyükşehir elediye Basketbol takımı, çeyrek final 2 maçında evinde Nazilli belediyespor'u ağırlamıştı. Yeşil siyahlı temsilcimiz maça fırtına gibi bir giriş yaptı. 
İlk çeyreği 27-14 gibi farklı bir skorla tamamlayan ve tribün desteğini de arkasına alın yeşil siyahlılar, ilk yarıyı yeni rakibinin önünde avantajlı kapattı.

2. devrede oyunun kontrolünü elinde tutmayı başaran dev adamlarımız, son 3 dakikaya 10 sayı önde girdi. Çok kötü bir maç sonu geçiren ve umduğu atışları bulamayan Sakarya Büyükşehir Basketbol, rakibinin sayılarına izin verdi ve mücadele 70-70'lik eşitlikle uzatmalara gitti. 

Yakaladığım momentumla uzatmalarda da başarılı olan konuk ekip Nazilli, park eden galibiyetle ayrılarak temsilcimizi saf dışı bıraktı, 

Bu sezon yeniden kurulan ve mütevazi bir kadro ile birinci ligi hedefleyen Sakarya Büyükşehir, böylece ilk sezonunda hedeflediği noktaya ulaşamadı. 
Açık konuşmak gerekirse ben de bu sezon 1. lige çıkılacağını çok düşünmüyordum. İlk sezonun günahı olmaz deyip gelecek sezona bakacağız artık. 
Sezon boyunca emek veren tüm sporcuları ve teknik ekibi kutluyorum. Gelecek sezon iyi bir kadro ile bu şehre şampiyonluk yakışır.