Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Basketbol takımımız, son 16 turunun ilk maçında evinde Teşvikiye ağırladı. 
Sezonun ikinci yarısını oldukça formunda geçiren temsilcimiz, rakibi karşısında kötü bir oyunla maça başladı. Kadro kalitesi olarak rakibimizin 2-3 gömlek üstünde olduğumuzu söyleyebilirim.

Buna rağmen özellikle ilk çeyreğin sonunda yaptığımız basit top kayıplara ve kaçırdığımız boş şutlar bizi ikinci yarıya stresli soktu. 
3 çeyrekte oyuna iyi bir giriş yaptık. Özellikle Fırat'ın , Cihan'ın ve Adnan'ın iyi oyunları, bizi geriden gelerek öne geçirdi. 
Son çeyreğe 4 sayılı avantajla girsek de rakibimiz bir anda bulduğu sürpriz üçlüklerle farkı açmaya başladı. 
İnanılmaz derecede neredeyse her yerden attıkları üçlükler girerken bir sayı bulmakta zorlandık. Son iki buçuk dakikaya 7 sayı geride girdik. 
Tam maç gidiyor mu diye düşünürken bir anda tribünlerinde ateşlenmesi ile birlikte 13-0'lık bir seri yakaladık ve mücadeleye 82 77 kazanarak son 16 turunda avantajı kaptık. 
Şimdi sıra Çarşamba günü İstanbul'da oynanacak maçta. Kazanmamız halinde adımıza çeyrek finale yazdıracağız. Kaybedersek 3 maç için yeniden Sakarya'da taraftarla buluşacağız.

Ben takımımızın bu turu hak ettiğine inanıyorum. Bu turu geçecek güce sahibiz. çarşamba günü adımıza çeyrek finale yazdırmamızı bekliyorum.