Sakaryaspor süper lige çıkmak adına finali garantilemek için ezeli rakibine konuk olacağı maçı mutlak kazanmak zorundaydı. Böylesi bir maçı yakından takip edip okuyucularımıza en doğru haber ve bilgileri aktarmak için erken saatte Kocaeli’ye gittik. Spor servisimiz nerdeyse tam kadro oradaydı ve muhteşem galibiyete tanık olmanın dayanılmaz hazzıyla şehrimize döndük. 

Maça gelecek olursak. Tam bir kaosdan çıkan yeşil siyahlı ekibimizde teknik heyet değişikliği takım kaptanlarından Burak’ın kadro dışı olması, Kassongo ve Roshi’nin sakatlıkları derken nasıl bir oyun izleyeceğimizi hayal edememiştim. Sahaya çıkabilecek en iyi 11 tercih edilmişti. Konuk ekip olarak maça çok iyi ve hızlı başladık. Sağlı sollu ataklarla Kocaelispor kalesini zorladığımız ilk yarı boyunca Murat Cem, Dino ve Sinan ile gole çok yaklaşsak da bir türlü sonuca gidemedik. Orta sahada Sinan, Murat Cem ve Hasan o kadar soğukkanlı ve sakin bir oyun oynadılar ki adeta körfezin orta sahasını nakış gibi işlediler. Deplasmanda değil de sanki iç sahada oynar gibi sakin ve ayağa paslarla topu kanatlara taşıyan yeşil siyahlılar sayısız pozisyondan yararlanamayınca devreyi golsüz kapattık. 

İkinci devre kanatlarda yer değişikliği ile başlayan Coşkun Hoca gol atmayı ve maçı kazanmayı kafasına koymuştu. Bu duygusunu da tüm futbol takımına işlemiş ki sahada basmadık yer bırakmadılar. Del Vale ile gelen gol sonrası Dimitrov da Dino’ya al da at deyince skor bir anda 2-0’a geldi. 

Tek tek futbolcuların performanslarını anlatmaya kalksam bana ayrılan satırlar yetmez. Ama sıra dışı fiziğine rağmen galibiyette pay sahibi olan Dino, kanatlarda rakibin beklerinin başını döndüren Dimitrov ve Del Vale orta sahada basmadık yer bırakmayan Murat Cem, defansın bel kemiği olan Rotman ve diğerleri… Hepinizin emeğine yüreğine sağlık. Ezici bir oyunla Körfez ekibini sürklase ederek sahadan silen yeşil siyahlı tüm oyuncularımızı ve teknik heyetimizi tebrik ediyorum. Bize tekrar Süper lig hayali kurduran bu çocukları yanlız bırakmayalım. Haydi Sakarya haydi Sakaryaspor asın bayrakları kalkın,uyanın. Bekle bizi süper lig geliyoruz. Haydi şimdi bütün eller havaya…