Ezeli rakibimiz olduğunu düşündüğümüz komşu Kocaelispor’u adeta ter atarak idman havasında yenerek play-of finaline kaldık. 

Artık bu rekabet can sıkmaya başladı. içerde dışarda çok kolay şekilde yendiğimiz komşu Kocaelispor’la artık ezeli bir rekabet içinde olduğumuz söylenemez. Resmen sahadan silip attığımız ve eze eze yendiğimiz rakibimiz olsa olsa bize idman yaptırır. 

Yeşil siyahlı oyuncularımız maç başından sonuna kadar soğukkanlı ve akıllı bir oyunla kurt hocasını ve sevenlerini mahçup etmedi. Kadroda sakatlar ve kadrodışı oyuncular varken bile hiç bir futbolcunun yokluğu aranmadı aksine makine gibi işleyen çarklar ve taktikler sonucu körfe ekibi kalemize bile gelemezken sayısız pozisyondan yaralanamadık. Sahneye sezonun oyuncusu Del Vale çıkarken eski bir körfezli olan Dino ev sahibi takımın fişini tamamen çekti. Maç boyu bitkisel hayatta olan komşu böylece havlu attı. 

Artık finaldeyiz ve şimdi birlik ve beraberlik vakti. Hee ne olduysa unutulma ve üstüne çizgi çekilmelidir. Beyaz sayfa açıp dibimize, kapımıza kadar gelen süper lig fırsatını geri çevirmemeliyiz. Finalde görüşmek üzere…