Sakaryaspor yönetimi Tuncay Şanlıyı göreve getirdiğinde pek umutlu değildim. Çünkü geçen sefer geldiğinde takımı şampiyon yaparken hazır ve nazır bir kadro yerine bu sefer futbolu unutmuş oyuncular ile performansları yerlerde olan futbolcu kardeşlerimizden oluşan bir ekip vardı.

Zorlu fikstür de cabası. İlk başlarda takım tökezlese de iyi sinyaller veriyordu. Eyüpspor maçıyla başlayan iyi futbol ve takım olabilme puan ve puanları hanemize yazmamızı sağlıyordu. Şehirde konuşulan acaba düşecek miyiz? Soruları şu günlerde direk çıkar mı bu takıma evrildi. 
Şanlı hoca beni ve benim gibi düşünenleri mat etti. Takıma, futbolcu olduğu dönemlerdeki hırsını kaybetmemeye alışık olan tavrını ve bilgi birikimini aşılayarak Sakaryaspor ruhunu geri getirdi. Dün rakibimiz zor günler yaşayan Altay’dı. Ya da bana öyle geldi. Hakem triosu avar ve var hakemlerini de eklersek rakip 16-17 kişiydi. Çok sert ve temaslı oyunla maça başladılar ve bitene kadar da sürdürdüler. Bu sertliğe prim veren hakemler olunca da kartlar havada uçuşması gerekirken cebinden çıkamadı. İzmir’de Cevahir’in ayağına basılmasını sahada göremeyen hakeme riva dan da destek gelince penaltımız da güme gitti. Oysa ki Avusturalya’dan bile görenler vardı net penaltıyı. Maçın hakemi oyun kurallarını bilmiyor mu acaba derken yanlışlıkla da olsa sahanın içine giren Tuncay Hocayı atması beni şaşırttı. Nitekim hakem işine gelen kuralları biliyormuş. Ayağa basmalar penaltı değilmiş meğer, tekme tokat girmeler serbestmiş! 

Böylesi enerjimizi emen hakeme rağmen bir an olsun pes etmeyen yeşil siyahlı futbolcular vardı sahada. Sonradan giren olsun, 11 başlayan herkes formanın hakkını verdi. Hatalar olmadı mı vardı ama bugün bu çocukları alınlarından öpmek istiyorum. Hak ettikleri galibiyeti eze eze, söke söke hakemlere rağmen aldıkları için. Atıldığı için kulübede olmayan ama kalbi ve ruhu onlarla olan Şanlı hocalarının yüzünü kara çıkartmayıp bir an olsun vazgeçmedikleri için. 

Her geçen hafta daha iyi futbol ve daha diri bir Sakaryaspor izliyoruz. Şanlı Sakaryaspor kazanma alışkanlığını da yakaladı. Darısı cuma akşamki Şanlıurfa maçına….