Bir yanda savaşlar bir yanda ekonomik kriz derken yine bir milli zafer Türk insanını buruk da olsa biraraya getirerek sevince boğdu. 

Kuntzla başlayan serüven ani bir kararla sona erdiğinde acaba 2024 Avrupa Şampiyonasına gidebilecek miyiz? Sorularını da beraberinde getirdi. Takımın başına getirilen İtalyan hoca Montella’yı Adanademirspor’ da oynattığı iyi futbolla biliyorduk. Yaşı 40 üzeri olanlar ise İtalyan golcü oyuncuyu Sampdoria ve Roma’da attığı şık gollerden hatırlarlar benim gibi. Gözlerin pasını silen çalımları ve sert şutlarıyla Yunus ve Yusuf Sarı tarzında seri bir oyuncuydu.

Milli takımın başına getirildiğinde klüp takımında yakaladığı başarıyı sürdürüp sürdüremeyeceği tartışılırken bütün statlarda maçları izleyerek en iyi milli takımı sahaya sürme telaşındaydı italyan hoca. Aynı zamanda kaybolan milli ruh, pozitif futbol düşüncesini takıma aşılamak için toplantı üzerine toplantılar yapan ve meyvelerini Hırvatistan maçında almaya başlayan İtalyan Hoca ilk kez Hırvatları evinde yenerek tarihe geçiyordu. 
Bize her zaman ters gelen ve evimizde hiç yenemediğimiz Letonya ile Konya’da Almanya bileti almak için sahadaydık. Galip gelen takımda bir tek İrfan Can Yunus değişikliğiyle sahaya çıkan millilerimiz uzun yıllar sonra özlenen futbol ve birliktelikle Almanya biletini net bir skorla aldılar. 
Ferdisi,Keremi,Barışı,Cenki,İsmaili,Uğurcanı hangi birinizi yazalım. Hepinize helal olsun.  Tebrikler ve teşekkürler çocuklar. Böylesi genç ve istekli bir kadro ile Almanya’da evimizde gibi olacağımız bir turnuva bizi bekliyor. Bu tarz turnuvalar özellikle genç futbolcularımız için büyük bir fırsat olacaktır. Başlarında da Montella gibi formayı hak edene veren başarıya aç bir hoca olması da büyük bir artı olacaktır onlar adına. Evet şimdi bize daha da yüksek hedeflere doğru götürmek zorundasınız. Bu potansiyel sizler de var ve bu yolda hepinize başarılar diliyorum. Takım ruhunu yeniden kazandıran ve Almanya‘daki turnuvada da başarılı olacağına inandığım Hocamıza  da şimdiden Grazie Montella diyorum.