CHP Sakarya eski Milletvekili Engin Özkoç: “Vicdanın ve iraden geleceğimizdir. 28 Mayıs’ta karar ver. Kemal Kılıçdaroğlu’na mı oy vereceksin? Yoksa Hizbullah Terör Örgütü’nü meclise taşıyanlara mı?(Tayyip Bey’i kast ediyor) Demiş.

Engin Özkoç’la geçmişte SATSO Meclis Üyeliği yaptık. Sonradan bendeniz kendi kabuğuma çekilince bir daha onunla görüşmedik. O dönemlerde milletvekili olmuştu. 

Yirmi yıldır hiç karşılaşmadık. Engin Özkoç gündemimde yoktu. Ta ki yazımın ilk paragrafına aldığım sözlerini dün gece sanal medyada görene kadar… 

Meğer çok değişmiş. Gözünü hırs bürümüş. Kendisini tanıdığımda böyle değildi. Muhakkak ki aynı şey bendeniz için de geçerlidir. Ruhen hepimiz her gün değişiyoruz… Olsun, bizler değişelim ama vatan sınırları değişmesin. Vatan parçalanmasın. 

Şimdi, gelelim mesaja. Engin Özkoç HDP’yi –perdeleyip- pas geçerek güya Hizbullah terör örgütü diyerek hakaret ettiği HÜDA PAR ile bizi korkutmuş. 

Tabii. Engin Bey zeki adam… Kadınları çocukları korkutmak için Z kuşağına olta atıyor. Yerseniz. Gençler, Hüda Par’lı dindar Müslümanlardan niye korksun? Asıl korkulması gereken Türk askerine kurşun sıkan PKK’lı teröristlerdir.

Engin Özkoç, terörle hiçbir bağı olmayan, ülkemizin üniter yapısına dair özerklik talebi olmayan, Türk Bayrağına saygıda kusur etmeyen ve sadece 4 milletvekili ile TBMM’ye giren meşru ve demokratik bir partiye “Hizbullah” yaftası yapıştırmaktan hiç utanmamış. 

Bunu bilerek yapıyor… Her nasılsa; iftira at, tutmazsa izi kalır… Hüda Par’ın meclise girmesiyle ilgili düşüncelerimi “Kaos kaybetti. Adam Kazandı” başlığı altında iki gün önce yazmıştım. Merak edenler bakabilir.

PKK’nın siyasi uzantısı olarak iş gören HDP 62 milletvekiliyle TBMM’ne girdi ama Engin Özkoç hiç rahatsız olmadı. Onlara bir şey demiyor çünkü CHP yıllardır HDP ile resmi/gayriresmi dayanışma halinde çalışıyor. 

Buyurun CHP > HDP > PKK > FETÖ serencamına birlikte bakalım. Engin Özkoç’un ustalıkla sakladığı tehlikeli zihniyeti görelim.  

Kemal Kılıçdaroğlu: "Selahattin Demirtaş'ın, Osman Kavala'nın serbest bırakılmasını istiyorsanız bize katılacaksınız" 28 Mayıs 2022. 

"KHK mağdurlarının mağduriyetinin giderilmesini istiyorsanız bize oy vereceksiniz." 01 Eylül 2022

"CHP iktidarında yerel yönetimlere özerklik şartını mutlaka getireceğim" 7 Ocak 2016

2022 yılında yaptığı başka bir konuşmada terörün arka bahçesi olan HDP’li belediyelere yapılan kayyum atamalarıyla ilgili: "O kayyum denen garabet uygulamayı tamamen bitireceğim" 

PKK Murat Karayılan: “Özerk yönetim getireceğiz. Apo’yu özgürleştireceğiz”

PKK Bese Hozat: “HDP'nin Cumhurbaşkanı adayı çıkarmama tutumunu biz değerli ve anlamlı buluyoruz. Bu seçim hiçbir seçime benzemiyor. Tarihi bir anlamı var. Seçim süreci ile birlikte güçlü bir mücadele yürütülürse bu faşist iktidar 14 Mayıs'ta yıkılacaktır.”

PKK Mustafa Karasu: “Erdoğan, son terörist kalıncaya kadar devam edeceğiz diyor. Böyle bir hükümetin hemen yıkılması gerekir. Bunun durması ancak değişimle olur. Bu konuda HDP üzerine düşeni yapacak.” 

PKK Sabri Ok: “PKK'yı ne sanıyorlar? PKK zaten ideolojik ve siyasi bir harekettir. Tabi ki destek vereceğiz. Şunu söylemeliyim, uluslararası güçler yönetimimize haber gönderdiler, selamlar gönderdiler"

PKK Helin Ümit: “AK Parti-MHP faşizminin bu seçimlerde yenilgiye uğratılması çok önemli.”

PKK Remzi Kartal: “Bu süreç faşizmin çökertilmesi, demokratikleşme, İmralı kapılarının kırılması ve açılması sürecidir. HDP’nin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kılıçdaroğlu'na oy vermesi tarihsel bir fırsattır. Kılıçdaroğlu'na destek vermeliyiz.”

PKK Duran Kalkan: “Türkiye, on yıllar da değil, belki yüz yıllara yöne verecek bir değişim dönüşüm süreci yaşayacak. Buna herkes katılmalı, seferber olmalı.”

HDP Selahattin Demirtaş: “Durun bakalım. Daha Apo’nun heykelini dikeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanı Kılıçdaroğlu, benim oyum sizedir. Yürü Bay Kemal. Başka çaremiz yok başaracağız”

Değerli okurlar… Bunun gibi yüzlerce örnek var…

Bendeniz aslında bu yazıyı Engin Özkoç için yazmadım. O, bakan olmak derdiyle Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan oldu. Milletvekili de olamadı… Derdi büyük olduğu için Balkanlar, Kafkaslar onun umurunda değil. 

Bu yazıyı Balkan Muhaciri hemşerilerim için yazdım. 

28 Mayıs’ta Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermeyi düşünen Arnavut ve Boşnak, Pomak ve Torbeş kardeşlerime son kez hatırlatmak istedim. 

Ey Balkan Muhacirleri! Size soruyorum.

ABD, PKK, HDP ve FETÖ; Kemal Kılıçdaroğlu’nu neden destekliyor? Siz, hangi saftasınız?  

Daha 50 yıl önce Balkanlarda babalarımızın yaşadığı evleri, köyleri, şehirleri (Kosova, Bosna, Makedonya, Bulgaristan) Katil Sırp Çetnikler, Hırvat Ustaşalar işgal etmek isteselerdi? Kendi ellerinizle onlara rıza gösterir miydiniz? 
Küçük hesap yapmayın. FETÖ ve PKK kartlarıyla ülkemizde oynanan Amerikan işgal planını görün. 

Hıristiyan Sırplar, Hırvatlar, Makedonlar ne ise; Komünist, Marksist, Ateist PKK’da aynıdır.  

Balkan Muhacirlerinin evlatları! Sizlere sesleniyorum…

Sırp, Makedon ve Bulgar zoruyla, Balkanlardaki güzelim vatan topraklarını terk etmek zorunda kalan muhacirlerin evlatları!
 
İnanın ki; Yunanistan, Bulgaristan, Bosna, Kosova ve Makedonya’daki “acı hatıralarımızın” her zamankinden daha güçlü bir Türkiye’ye ihtiyacı var. 

Gelin, PKK terörünü bitiren Tayyip Erdoğan’ı seçelim. Sonra hep birlikte “Balkanlarda Türkiye Yüzyılı” başlatalım.

Lütfen son kez düşünün. Vatanın şakası olmaz… Babalarımıza, dedelerimize, ninelerimize kan kusturan Sırbistan, Bulgaristan, Yunanistan’ı sevindirmeyin…