YAŞAM HABERLERİ Bu haber 788 kez okundu
1 Ağustos 2013, Perşembe - 10.46

TEK BAŞINA ARAÇ YETERLİ DEĞİL

Karasu Engelli Koordinasyon Merkezi Başkanı Erdal Topal, Belediye Başkanı İspiroğlu’na taleplerini iletirken, “Engellilere akülü araç temin etmek yetmiyor. Yol çalışmaları da göz önünde bulundurulmalı” dedi.

TEK BAŞINA ARAÇ YETERLİ DEĞİL

AK Parti Karasu İlçe Başkanlığı ve Karasu Engelli Koordinasyon Merkezi Başkanlığı tarafından Karasu’da ikamet eden engelli vatandaşlara yönelik, Nisa Kebap’ta iftar yemeği verildi. Heyet, yemeğe katılan Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu’na sıkıntılarını dile getirdi.
YOLLAR DÜZELTİLSİN
Engelli Koordinasyon Merkezi Başkanı Erdal Topal “Engelli vatandaşlarımıza akülü arabalar temin ediyoruz fakat arabaları temin etmek yetmiyor. Yol çalışmaları yapılırken engelli vatandaşlarımız da göz önünde bulundurup çalışmalar o yönde sürdürülmeli. Engelli vatandaşlarımızın daha kolay hareket edebilmesi adına bu önemli bir durum” dedi.
SOSYAL ETKİNLİKLER
Engelli vatandaşların evlerinden çıkmakta güçlük çektiklerini dile getiren Topal, “Engelli vatandaşlarımızı topluma kazandırma amaçlı sosyal etkinlikler düzenleyelim. Böylelikle bu vatandaşlarımız toplumla iç içe olma imkanı yakalar ve evlerinden çıkmak için daha istekli olurlar. Bu gerçekleştirilebilirse engelli kardeşlerimizi topluma kazandırma adına büyük bir adım atmış oluruz” diye konuştu.
TEK ÇATI ALTINDA
Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu’na engelli vatandaşların bu zamana kadar tek çatı altında toplanamadıklarını söyleyen Topal, “Engelli kardeşlerimiz kendi imkanlarıyla bir arada bulunabileceği, sorunlarını konuşabilecekleri bir ortam inşa etmiş fakat bunu tam manasıyla başaramamış. Bizler onları tek çatı altında birleştirelim, kendi sorunlarını konuşabileceklerini, ara sıra toplanıp bir şeyler paylaşabilecekleri bir ortam sağlayalım” dedi.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...