YAŞAM HABERLERİ Bu haber 572 kez okundu
25 Ekim 2013, Cuma - 11.24

ŞİMDİ DERS ÇALIŞMA ZAMANI

Akyazı FEM Dershaneleri öğretmenleri YGS ve LYS sınavları için önemli uyarılarda bulundu. Öğretmenler “Şimdi ders çalışma zamanı” dedi.

ŞİMDİ DERS ÇALIŞMA ZAMANI

Akyazı FEM Dershanesi Müdürü Oktay Kucak, ”Üniversite sınavına hazırlanmak uzun ve yorucu bir maratondur. Planlı, disiplinli ve azimli olmayı gerektirir. Sınavda ilköğretim ve ortaöğretimden de soru çıkabiliyor. Bu da eski bilgilerin tekrar hatırlanmasını gerektirmektedir. Öğrencilerin tatil rehavetinden bir an önce çıkıp ders planı yapmaları gerekir” dedi.
VELİ ÖĞRETMEN İLİŞKİSİ
Velilerin düzenli olarak okula gitmesini tavsiye eden Geometri Öğretmeni Fatih Eraslan da, ”Başarı öğretmen, öğrenci ve veli üçgenindedir. Öğrencinin öğretmenlerini tanıyan, dersler ve öğretmenleri hakkında çocuğuyla konuşan anne-baba; çocuğun karşılaştığı sorunlar hakkında geç kalmadan bilgi sahibi olur.” uyarısında bulundu.
DENEME SINAVLARI FIRSAT
Deneme sınavları öğrencinin boy aynası olduğunu vurgulayan Akyazı FEM Dershanesi Müdür Yardımcısı Adem Esen şunları söyledi: ”Öncelikle öğrenciler deneme sınavları ile bilgi ve kavramaya yönelik eksikliklerini belirleyecek, gerçek sınavda çıkması muhtemel soru tiplerini kavrayacaklardır. Deneme sınavları ile bir taraftan zamanı uygun kullanma becerisi kazanırken diğer taraftan öğrenmeyi etkileyen kaygıyı kontrol altına almayı öğreneceklerdir. Deneme sınavlarının öğrencilere diğer kazanımı bilişsel gelişimlerine yönelik geri bildirimleri sunmasıdır. Belirli aralıklarla olunan sınavlarla öğrenciler kendi gelişimini değer olarak görme imkânına sahip olacaktır. Deneme sınavları da öğrencinin sınava hazırlık düzeyini ölçer. Alınan puanların hedefe ulaşıp ulaşamayacağını görür.”

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...