* Merhaba, Yeni Sakarya Gazetesinin değerli okurları…  Artık sizlerle buradan iletişim halinde olacağım. Tanışmanın heyecanı içerisindeyim.

Bendeniz Yeni Sakarya Gazetesinin çiçeği burnunda Haber Müdürü Serkan Ok. Aslen Ağrılı olup doğma büyüme Sakaryalıyım. İlk, orta ve lise öğrenimi Sakarya’da üniversite eğitimimi ise Amasya Üniversitesi Gazetecilik Bölümünden tamamladım. 

*2019 yılında mezun olduktan sonra ilk staj yaptığım yer olan Yenihaber Gazetesinde meslek hayatıma başladım. Yaklaşık 2 yıl boyunca muhabir olarak çalıştım Yenihaber Gazetesinde. 2021 yılında askerlik görevimin ardından Allah nasip etti ve şimdi Yeni Sakarya Gazetesinde kaldığımız yerden devam ediyoruz. 

AİLE ORTAMI VAR

*Başlıkta da belirttiğim üzere yaklaşık 70 yıldır hiç el değiştirmeden yayım hayatına devam eden Yeni Sakarya Gazetesinde en çok ilgimi çeken şey sıcak bir aile ortamının olmasıydı. Günümüzde en az rastlanan ve özlenen şeydir sıcak bir aile ortamında çalışmak. Bunu çok şükür iliklerime kadar hissettim.

* Çalışma arkadaşlarım birbirinden değerli. Belki de birçoğunu tanımıyor olabilirsiniz ancak sizlerin doğru ve objektif bir şekilde haber alması adına gecelerini gündüzlerine katarak çalışıyorlar. 

YAZI YAZMANIN ÖNEMİ 

*Gelelim asıl konumuza… Daha önce ‘Kısa bir mola’ başlıklı bir köşe yazısı yazmıştım sadece… Köşe yazısı yazmak gerçekten çok değerli. Çünkü yazdığınız her bir kelime ya da cümle kimilerinin ideolojisini kimilerinin de yaşam tarzını değiştirebiliyor. Bu noktada köşe yazarlarına da büyük işler düşüyor. Yazılan her bir yazının okuyucuda nasıl bir iz bırakacağını da ön görmeli köşe yazarı... 

*Ben de görevim gereği doğru ve objektif bir şekilde yapacağım araştırmalar sonrasında sizler için kalemi elime alacağım. Çıkacağımız bu yolda Rabbim sizlere karşı mahcup etmesin bizleri... İlk köşe yazımda sizlerle tanışmak istedim. Bu yüzden bu yazım sadece beni biraz da olsa yakından tanımanız adına... Umarım, kendimi açık bir şekilde ifade etmişimdir. Kalın sağlıcakla.