Türkiye kazandı. Ülkemizin içeriden ve dışarıdan kuşatılmak istendiği tehlikeli uçurumun kıyısından döndük. Kazananı ve kaybedeniyle birlikte seçim sonucunun tüm vatandaşlarımız ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ederim.

Aziz Türk Milleti, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı seçerek Haçlı Batının organize ettiği “Global Emperyalist” saldırıyı durdurdu. Bendenize göre Türkiye, tam bağımsız ülke olma yolundaki en büyük eşiği aşmış oldu. Lozan’ın paslı kilidi kırıldı. “Türkiye Yüzyılı” başladı.

Recep Tayyip Erdoğan’a inanıp gönül veren, oy vererek koruyan seçmenlere mütevazı olmalarını ve Hakk’a şükretmelerini tavsiye ederim. Tayyip Erdoğan semboldür. Fâil-i hakîki olan Hakk’tır.

Bilmem kaçıncı kez yenilen ve her seferinde kendini haklı zanneden Kemal Kılıçdaroğlu siyaseten bitmiştir. Ona “tıpış tıpış” oy veren seçmenlerine de “sabır ve feraset” tavsiye ederim.  

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan % 52,16 oy alarak yeniden seçildi ve “kazandı.” Muhaliflerin adayı Kemal Kılıçdaroğlu % 47,84 oy alarak yenildi ve “kaybetti.”

Sadece o kaybetmedi ki…

Kemal Kılıçdaroğlu’nun peşine takılıp Cumhurbaşkanı Yardımcılığı hayali kuran 7’li masadaki tüm liderler kaybetti.

Sevgi pıtırcığı Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş kaybetti.

Irkçı söylemleriyle mülteci düşmanlığı yaptığı halde ilkelerini askıya alarak son anda bakanlık pazarlığına oturan Ümit Özdağ kaybetti.

Teröre çanak tutan, şiddetten beslenen HDP kaybetti.

FETÖ, PKK ve diğer terör örgütleri kaybetti.

Tayyip Erdoğan’ı devirmek için Türkiye’deki muhalefeti bir araya getiren “kendi kendine konuşan, boşluğa selam veren” Joe Biden kaybetti.

ABD, Almanya, İngiltere, Fransa gibi makyavelist devletler kaybetti.

The Economist başta olmak üzere Erdoğan’ı devirebilmek için yalan söyleyen, algı yöneten batı basını ve içimizdeki yerli aparatları kaybetti.

Anadolu insanına tepeden bakan; “varoşlu yoksul köylü”  diyerek küçümseyen cümle müptezel sanatçılar, yazarlar, çizerler, sanatçılar, enteller, danteller kaybetti.

Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olduğu Türkiye’yi Avrupa’ya şikayet eden, Frenk dünyasındaki beyaz efendilerine adeta yalvaran manda ruhlu karaktersizler kaybetti.

Cebindeki özgür basın kartıyla CHP adına trollük yapan fondaş medya kaybetti.

Algoritmaları değiştirerek Kemal Kılıçdaroğlu balonunu şişiren Twitter, Facebook, İnstagram sanal dünyası kaybetti.

Kaybedenler listesi uzayıp gidiyor. Ne var ki muhalif aktörlerin tamamı kayıtsız şartsız Kemal Kılıçdaroğlu’na tabi oldu. Tayyip düşmanlığı ortak paydasına üşüşen cümlesi birden aynı çuvala girdi.

İşin güzel tarafı şu oldu. Tek seferde birden hepsi kaybetti.

Tayyip Erdoğan’a kötücül düşmanlık yaptılar. Milleti, ahlaksız ve erdemsiz olmakla itham ettiler. Özür dilemek yerine, milletin evlatlarını ulu orta yargılamakla tehdit ettiler. Depremzedelere bile hakaret ettiler.

Kazanmanın yolu bu değildi.

*

Bizim davamız şahıslara endeksli değildir. Her doğan bir gün ölür. Her yükselen bir gün alçalır. Her yeni, bir gün eskir. Her galip bir gün mağlub olur. Her doğan bir gün ölür.  İnsan fanidir. “Lâ gâlibe illallah.” Allah’tan başka galip yoktur.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, gayretin insandan, zaferin ise Hakk’tan olduğunu bilir. 21 yıldır gece gündüz çalıştı. Gönlümüzün hicranını yüklendi. Davamızı dert edindi ve kazandı.

Dünyanın dört bir yanında şampanya şişesi patlatmak için bekleyen bunca muhalife karşılık sadece bizim oyumuz yetmezdi belki… Balkanlar, Kafkaslar, Ortadoğu ve Afrika’da yaşayan mazlumların ettiği dualar görünmeyen ordu oldu, muhaliflerin topunu birden mağlub etti…

Vatanımız Türkiye’nin yolu her dâim açık olsun. Allah, Cumhurbaşkanımıza hayırlı ömürler ihsan eylesin.