Ülkemizde 14 Mayıs 2023’te yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri tüm dünyanın kalbine/merkezine oturdu. 2023 yılının ilk günleriyle birlikte Selçuklu ve Osmanlı bakiyesi Anadolu topraklarına son haçlı kuşatması hayâsızca “açıktan” başlatıldı.

Neden son Haçlı kuşatmasına maruz kaldığımızı anlatabilmek için kronolojik olarak bir ayda gerçekleşen olayları yazayım da konu iyice anlaşılsın.  

PKK yandaşları İsveç devleti gözetiminde Stockholm Belediyesi önünde CB Erdoğan’ın maketini temsili olarak baş aşağı idam ettiler.

PKK terör örgütü yandaşları Paris’i ateşe verdiler. 

Müslümanların kutsal kitabı Kur’ân’ı Kerim Stockholm Türk Büyükelçiliği önünde İsveç devletinin resmi izniyle yakıldı.

Bir hafta sonra aynı eylem, Hollanda devletinin izniyle Hollanda Parlamentosu önünde yapıldı. 

Azarbeycan’ın Tahran Büyükelçiliği’ne silahlı saldırı düzenlendi. Karabağ savaşında Ermenistan’ı destekleyen İran, olayı örtbas etme yoluna gitti.

İsrail, Gazze’de tekrar katliam yaptı. Filistinlilere ait 500 konut yıktı.

Birkaç gün sonra Filistinli bir genç Kudüs’te Sinangogdan çıkan insanları taradı. 10 İsrailli öldü.

Ardından, Pakistan Peşaver’de öğle namazındayken camiye intihar saldırısı yapıldı. 101 kişi hayatını kaybetti, 170 kişi yaralandı.

İsveçli manyak, ülkesinin NATO’ya alınacağı güne kadar Kur’ân yakma eylemlerine devam edeceğini açıkladı.

Aynı anda 9 ülke -ABD, İngiltere, Fransa, Belçika, Hollanda, Almanya,  İsviçre, İsveç, İtalya- “terör bahanesiyle” İstanbul konsolosluklarını kapatma kararı aldı. 

ABD’li eski CIA Danışmanı –aynı zamanda Türk vatandaşı- Henri  Barkey, FETÖ, PKK, ve CHP medyasıyla karanlık ilişkileri olan biri. "ABD 20 yılda Erdoğan'a diz çöktüremedi. Şimdi güçlendi, artık teslim olmasına imkân yok. Bunun tek yolu Erdoğan'ın iktidardan düşürülmesi ve 6'lı Masa'nın doğru adayı açıklaması." CIA danışmanı daha ne desin? 

Foreign Affairs dergisi CB Erdoğan’ın millî politikalarını eleştirerek Türkiye’ye askeri müdahale, Erdoğan’ı destekleyenleri de yargılanmakla tehdit etti. 

Ocak ortalarında Ali Babacan, Amerika’nın rahatsız olduğu BAYKAR’a dokunacağından bahsetti.

İngiliz The Guardian gazetesi; CB Erdoğan’ın Batı’nın dostu olmadığını söyleyerek “sert oynamanın zamanı geldi“ dedi. ABD’ye, NATO’ya, Avrupa ülkelerine “Erdoğan’ı devirin” çağrısı yaptı. 

Yazının başından beri sıraladığım tüm bu gelişmeler Ocak 2023 içinde oldu… Aklı başında hiç kimse bu olayların tesadüf olduğuna inanmaz… Seçimlere üç ay kala küresel emperyalizmin Haçlı ordusu Türkiye’ye saldırılarının giderek arttırıyor. Türk milletinin her ferdinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mücadelesinin sebebi ve önemini anlaması gerekiyor. CB Erdoğan liderliğinde Türkiye’nin millî çıkarları için atılan her adım ABD ve AB için tehdit olarak algılanıyor. 

Türkiye’ye 51 milyon turist gelmiş. 46 milyar dolar gelir elde etmişiz. 60 milyon turist hedefine ulaşmak üzereyken seçimlere birkaç ay kala ve rezervasyonların yapıldığı bu günlerde turizm dursun, borsa çöksün, yabancı sermaye kaçsın, terör algısı/korkusu yayılsın, Türkiye güvensiz, istikrarsız bir ülke olsun diye uğraşıyorlar.

ABD’nin planladığı oyuna göre kargaşa ortamında Türkiye’nin seçime girmesi en çok kimin işine yarar? Tabii ki 6’lı masanın…

Allah muhafaza etsin. ABD başarır da içerideki adamlarıyla CB Erdoğan’ı devirirse seçimi 6’masanın adayı kazanmış görünür lakin ABD,  altılı masa adayına istediğini yaptırır. 

“Köle ülke muamelesi.” Erdoğan öncesi Türkiye’ye yaptıkları buydu. Bizlere biçtikleri kılıf da buydu. 

“Türkiye Yüzyılı” öncesinde ülkemize yapılan küresel Haçlı saldırısı (Allah’ın yardımıyla) kaybedecek. Artık eski Türkiye yok karşılarında.