Sakaryaspor, geçen hafta kendi sahasında Gençlerbirliği ile karşı karşıya gelmiş ve sahadan 0-0’lık eşitlikle ayrılmıştı. Temsilcimiz, bu hafta yine kendi sahasında Ümraniyespor’u konuk edecek. Yeşil siyahlı ekibimiz, bu maçtan galibiyetle ayrılmak ve puanını 7’ye çıkarmak istiyor.

Ümraniyespor müsabakası bizim için çok önemli. Lige Göztepe galibiyetiyle başlamamız bizim için büyük bir moral olmuştu. İki hafta üst üste kendi evimizde oynamamız, bizim için güzel bir avantajdı ama ilk iç saha maçından galibiyetle ayrılamamamız biraz kötü oldu.

Şimdi rakibimiz Ümraniyespor. Ümraniyespor karşısında alacağımız 3 puan ile birlikte güzel başlangıcımızı sürdürmüş olacağız. 

İç saha maçlarında taraftarlarımıza çok iş düşüyor. Gençlerbirliği maçında hatırı  sayılır yeşil siyah sevdalısı tribünü doldursa da Süper Lig’e çıkmak isteyen bir takım için yine de azdı. Ümraniyespor maçında tribünleri doldurmamız ve Sakaryaspor’a destek vermemiz gerekiyor.

Yapılan transferlerin de birbirleriyle uyum sağlamasının ardından çok daha güzel futbol oynayacağımızı düşünüyorum. Gelecek haftalarda daha fazla pozisyona girip, daha fazla gol atacağız. Milli ara öncesinde kalan iki maçımızdan galibiyetle ayrılmak ve araya 6 puan ile girmek taraftarlarımızı da mutlu edecektir.

Alınan her galibiyet tribünleri daha fazla dolduracaktır. Geçen sene iç sahada sergilediğimiz performansta taraftarlarımızın etkisi çok büyüktü. Bu sezon da aynı serileri yakalayabilmemiz için yine yeşil siyahlı taraftarlara çok ihtiyaç olacak. Sezon sonunda şampiyon olmak istiyorsak takımımızı koşulsuz, şartsız desteklemeliyiz. 
Ben inanıyorum ki sezon sonunda şampiyonluğu alacağız.