CHP; Herkes İçin

27 Nisan 2011, Çarşamba - 11.27

ERGÜN ÖZKAN

CHP’li milletvekili adaylarını seçime hazır gördüm. Listede yer alan tüm adaylar birinci sırada ki Engin ÖZKOÇ’ un taşıdığı heyecanı taşıyorlar. Parti Genel Merkezinin hazırladığı programın her maddesine vakıflar ve yaşadıkları bu şehre dair tüm sorunların tespitlerini yapmışlar, çözümlerini belirlemişler.

CHP’nin kamuoyuna sunduğu, Aile Sigortası projesi toplumda önemli karşılıklar buldu. Sosyal devlet yapısının güçlendirilmesi ve bu yapıya işlerlik kazandırılması, projeye ait kaynakların ortaya konulması, toplumda ki ilgi düzeyini de artırdı.

CHP’li adayların söyleyeceği çok şey var; emeklilik intibak yasası, çiftçinin kullanacağı mazottan indirime gidilmesi, taşeronlaşma adı altında emek sömürülmesi, yüksek öğrenim harçlarının kaldırılması, yurt binalarının oluşturulması gibi somut birçok projeyi anlatıyorlar.

CHP’li adayların taşıdığı heyecan Sakarya’da birden fazla milletvekili çıkartacağının da işaretlerini veriyor. Özkoç’un taşıdığı heyecan ve inancı, ikinci sıra adayı Gürkan Canol’da da gördüm, Ayça Taşkent’de de gördüm, Ecevit Keleş’te de gördüm. Bu tablo son yıllarda CHP’nin Sakarya’da yaşadığı olumsuz havanın çok ötesinde ve gelece dair umutlar veriyor.

Sakarya’nın içinde bulunduğu talihsiz durum, AKP iktidarının şehre olan duyarsızlığı CHP’nin avantajı gibi duruyor. CHP adaylarının durumunu belirleyen bir diğer etkende, tüm olumsuzlukların yanında AKP’nin hazırladığı aday listesi ve ilk üç sırada yine mevcut milletvekillerin olmasıdır. Seçmen; sorunlarının çözüme kavuşturulmadığını ve çözümsüzlüğün sorumlusu olan üç adayın da listede olduğunu görmekte.

Sakarya’da ki bu tablo CHP’nin seçmen tabanında da heyecan uyandırmış. CHP’ye emek vermiş, her dönem partinin yükünü çekmiş tüm kadrolarla, tecrübe ve birikimi bir araya getirmiş, tek vücut hareket eder durumdalar.

CHP önünde hiçbir engel kalmamış, Genel merkezin belirlediği politikaların üzerine yerel sorunlar ve çözümleri sıralanmış, seçime hazır havadalar.

Ve her bir CHP’linin ağzında tek bir slogan, tek bir söz; CHP VARSA HERKES İÇİN VAR!!!
Ergün ÖZKAN
ergunozkn@hotmail.com

 


 

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...