Sakarya Üniversitesi Görsel İletişim tasarımı bölümü öğrencileri “Artvin Borçka'dan göç eden Gürcü yöre halkının kültürel yaşantıları ” araştırmak için Kışlaçay Mahallesinde özel program gerçekleştirdi.; “Gürcü Halkı Tanımak”  kapsamında mahalle halkından önemli bilgiler alarak Gürcü sofrasının ustalık eserleri ile ilgili önemli bilgiler aktarıldı.

“Gürcü Halkı Tanımak” için gerçeklen programda, yapılan kültürler arası diyaloğun daha verimli olması için öğrenciler, kendilerine komşu bu kültürü, tarihi, etnografyayı ve Gürcistan’ın modern yaşamını daha iyi tanıdı ve analiz etti. Sakarya Üniversitesi Görsel İletişim tasarımı bölümü öğrencileri öğrendikleri bilgilerle Kışlaçay’da gördüklerini birbirleriyle bağdaştırdılar.

Sakarya Üniversitesi Görsel İletişim tasarımı bölümü öğrencileri ziyaretiyle ilgili düşüncelerini belirterek kültürler arası irtibatı daha da derinleştireceğini ifade ettiler.

Ziyarette öğrencilere gösterdiği yakın ilgi ve emek için Kışlaçay Mahallesi Muhtarı Cemal Aldemir- Azaları Nergün Acar Ve Hülya Alşan ve tüm Kışlaçay halkına teşekkürlerimizi sunuyoruz.” şeklinde konuştular.

Kaynak: Basın BÜLTENİ