Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Metal Teknolojisi öğrencileri, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Erasmus+ Mesleki Eğitim Programı Hareketlilik Projesi Kapsamında, ‘MESLEKİ GELİŞİMLER İÇİN AVRUPADA ÖĞRENCİ STAJI’ adlı projesi çerçevesinde staj çalışmalarına devam ediyorlar.

Almanya, Romanya ve Çekya’da devam eden staj çalışmalarında öğrenciler mesleki alanları ile ilgili olarak çalışmalar yapıyorlar.

Okul Müdürü İrfan Karaçayır proje ile ilgili yaptığı değerlendirmede, 3 hafta sürecek olan staj çalışmalarında öğrencilerin mesleki bilgi beceri konularında kendilerini geliştireceklerini belirterek, mezun olduklarında bölgemizde istihdam edilmeleri ve sektörün ihtiyaçlarına cevap vermeleri, mesleki teknik eğitimin kalitesinin ve cazibesinin artırılması, üretim ekonomisinin canlandırılmasına katkı yapacaklarını ifade etti.

Okul Müdürü Karaçayır projenin farklı kültürlerin tanınması, Avrupa dillerinin öğrenilmesi, çalışma ortamlarında eğitimin gözlemlenmesi ve ülkemize adaptasyonunun sağlanması, iş ortaklıklarının geliştirilmesine katkı yaptığını dile getirdi.

16 öğrenci ve refakatçi öğretmenlerin katılımıyla devam eden staj hareketlilik faaliyeti sonunda katılımcı öğrencilere kendi alanlarında AB ülkelerinde geçerli sertifikanın verileceği belirtildi.

Kaynak: Basın BÜLTENİ