Sakaryaspor, son maçta kendi sahasında güçlü rakibi Pedikspor’u ağırladı. Temsilcimiz, ilk yarıda oynadığı muhteşem futbolu 3 golle süsledi. İlk yarıda attığımız 3 golün ardından ikinci yarının daha rahat geçmesini bekliyordum açıkçası ama hiç de beklediğim gibi geçmedi. 

İkinci yarıda ilk yarıdaki Sakaryaspor’dan eser yoktu. İlk yarıda rakibi kendi sahasına hapsedip hata yapmaya zorladık ve 3 gol bulduk. İkinci yarıda tam tersi oldu. Pendikspor, bizi yarı sahamıza kilitledi ve birçok atak gerçekleştirdi. Bulduğu 2 golle birlikte maça ortak olmaya çalıştı. Bu sırada sahneye kalecimiz Cihan Topaloğlu çıktı. 

Cihan Topaloğlu, son haftalarda yükselen formunu Pendikspor maçında da sürdürdü. Yaptığı kritik kurtarışlarla birlikte Sakaryaspor’a galibiyeti getiren Cihan, taraftarların sevgisini topladı. Zaten maç sonunda da taraftarlar Cihan’a büyük sevgi gösterisinde bulundu. Ben de play-off müsabakaları öncesinde Cihan kardeşimi tebrik ediyorum. İnşallah güzel performansını sürdürür ve play-off’ları şampiyon tamamlayabilmemiz için kurtarışlarına devam eder. 

İlk yarıda iyi oynadık demişken Burak Süleyman’a değinmeden de geçemeyeceğim. İlk yarıda sağ taraftan geliştirdiğimiz atakta Nalepa’nın şık topuk pasını alan ve attığı çalımların ardından zarif vuruşuyla golü atan Burak Süleyman, bizi 1-0 öne geçirmişti. Sağ kanattaki serbest vuruşta yine Nalepa-Burak Süleyman ikilisi erken oynadı ve Burak’ın içeri çevirdiği top ters bir vuruşla ağlara gitti. İlk yarıda Burak Süleyman’ın bireysel oyunu da taraftarlar tarafından çokça beğenildi. Burak Süleyman, zekasıyla ve yeteneğiyle bu takımın en iyi oyuncularından biri. Kalan maçlarda gerekeni yapacağını düşünüyorum. 

Gelelim golcümüze…
Play-off mücadeleleri öncesinde golcü futbolcumuz Kabongo Kasongo, Pendikspor maçını 1 asistle tamamladı. Hakan Yavuz’a attırdığı golde sol kanattan içeri giren Kasongo, içeri doğru çok akıllıca bir pas verdi ve gol atamasa da yaptığı asistle tribünlerden alkış aldı. Tabii ki biz Kasongo’nun gol atmasını bekliyoruz. Play-off’larda en büyük gol umudumuz yine Kabongo Kasongo olacak. İnşallah attığı gollerle bizi Spor Toto Süper Ligi’ne çıkaracak. 

Son olarak taraftarlarımıza bir paragraf açmak istiyorum.
Sakaryaspor sevdalılar, her maçta olduğu gibi yine tribünleri doldurdu. Sezonun artık sonlarına geliyoruz. Play-off mücadelelerinde taraftarlarımızın ne kadar fazla destek vereceğini herkes biliyordur. Tatangalar, takımın her zaman itici gücü oluyor. Bunu Pendikspor maçında da gördük. Yeşil siyahlı taraftarlar, play-off’larda da üstlerine düşeni yapacaktır ve Sakaryaspor’u sonuna kadar destekleyecektir. 

Hoşça kalın, esen kalın…