Sakarya’da daha önce çeşitli branşlarda birçok başarı yakalayan takımlarımız oldu. Futbolda Sakaryaspor, Voleybolda Sakarya Voleybol, basketbolda ise Sakarya Büyükşehir Basket ile birçok başarı elde ettik.

Şimdi ise hentbol branşında yeni bir takımla başarılara koşuyoruz. Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin sezon başında Orman Genel Müdürlüğü’nün takımının isim hakkını alarak kulübü Sakarya’ya taşımasıyla yeni bir heyecana yelken açmıştık.

Sezon başından bu yana başarılı bir şekilde devam eden bu heyecan, açık konuşmak gerekirse beklenen ilgiyi görmedi. Genel anlamda ülkemizde çok ilgi gören bir branş değil.

Ben, hak ettiği değeri göremeyen bir branş olduğu kanaatindeyim.

Takımımız da Sakarya’da beklenen ilgiyi görmedi. Başarılı bir sezon ve başarılı bir play off’a rağmen tribünler bir türlü dolmadı.

Yarı finalde bu ligin en iyi ekiplerinden Beşiktaş’ı elemeyi başardık. Şimdi önümüzde zorlu bir final eşleşmesi var.

Finalde normal sezon lideri Beykoz Belediye ile karşı karşıya geleceğiz. Taraftarının da desteği ile bence Sakarya Büyükşehir Hentbol rakibinden şampiyonluk kupasını alacaktır. Buna inancımız tam.

Şimdi bize düşen bu takımı şampiyonluk yolunda desteklemek ve final serisinde yerimizi almak. Tüm Sakaryalıları play off serisinde tribünlere bekliyorum.