2024 Avrupa futbol Şampiyonası’nda bayrağımızı dalgalandıran Türkiye milli takımı  geçtiğimiz Salı günü Gürcistan ile karşı karşıya geldi. Mücadeleyi iyi başlayan milli takım, birçok gol pozisyonundan yararlanamadı. Dakikalar 25’i gösterirken sahneye çıkan Mert Müldür, milli takımımızı attığı muhteşem gol ile 1-0 öne geçirdi.

Bu golün ardından Gürcistan ataklarına karşı koyamayan milli takım, kalesinde beraberlik golünü gördü. Beraberliğin ardından öne geçmek için büyük çaba sarf eden Türkiye milli takımı, ilk yarının geride kalan dakikalarında başka gol atamadı ve soyunma odasına 1-1’lik eşitlikle gitti.

İkinci yarıda kazanmak için daha fazla çabalamaya başlayan Türkiye milli takımı, istediği ve aradığı öne geçme gölünü Arda Güler’in ayağından buldu. Genç yıldızımız öyle bir gol attı ki gözlerimizin pasını sildi. Öne geçtikten sonra aradaki farkı açmak için birçok atak yakaladık ama maçı bir türlü koparamadık.

Gürcüler, son dakikalara yaklaşırken kalemizde büyük bir baskı kurdu. Uzatma dakikalari oynanırken Gürcistan kalecisinin de ceza hesabımıza gelmesi ile birlikte rakip kale boş kaldı. Gürcistan’ın kullandığı köşe vuruşunda topu uzaklaştıran Mert, tehlikeyi önledi. Atağın devamında rakibinden topu kapmaya başaran Kerem Aktürkoğlu, uzun bir mesafe kat ederek, topu boş kaleye yuvarla. bu sonuçla birlikte milli takımımız, ilk maçından 3-1’lik galibiyetle ayrıldı.

Şimdi önümüzde kritik bir Portekiz maçı var. Ben inanıyorum ki o maçtan da galibiyetle ayrılarak grubu lider bitirmek için büyük bir avantaj yakalayacağız. İnşallah her şey istediğimiz gibi olur.