‘PARA’ DEDİNİZ BULDU, ‘HOCA’ DEDİNİZ KOVDU

28 Kasım 2019, Perşembe - 09.29

TEMEL YÜREK

‘PARA’ DEDİNİZ BULDU, ‘HOCA’ DEDİNİZ KOVDU

Son derece yanlış bir tercihle önce Menemen’in kapısından dönen Abdullah Ercan ile yola çıkan Sakaryaspor, üç maç sonra Menemen’i şampiyon yapan Suat Kaya ile bugüne kadar devam etti.

Suat Kaya’lı Sakaryaspor, futbol adına hiç tat vermedi… Geldiğinde takımı beğendiğini sanmıyorum. Elinde olsa, yeni bir takım kurardı Sakaryaspor’a. Hep bu havadaydı.

Sevemediği mevcut kadroyu sürekli hor gördü… Futbolcular da onu… 22 futbolcu ve yönetim oy birliği ile Suat Kaya’ya adeta ektiğini biçtirdi…

Futbolcular, belki de daha önce gönderecekti ama olağanüstü kongre fren yaptırdı sanırım.

Bandırma maçı öncesiydi. Antrenmanda sakatlanan Serkan’a masör müdahale etmek için koştuğunda Suat hoca “Allah işini biliyor, bana bırakmıyor. Teker teker gönderiyor” demekteydi.

Futbolcu yetersiz olabilir, kapasitesi sınırlı olabilir ama sakatlık yaşayan bir futbolcuya yaklaşımını Suat hocaya hiç yakıştıramamıştım…

Sakaryaspor zarar görmesin, futbolcu küsmesin diyerek kaleme almadım.

Yine bir başka antrenmandı. Futbolculara hitaben “Beceriksizler! Bunları antrenmanda yapamıyorsunuz maçta nasıl yapacaksınız, geri zekalılar!” diye haykırmaktaydı.

“Bu kadar beceriksizi bir arada görmedim” lafını diline dolayan Suat Kaya, Bodrum maçında bardağı taşırdı.

Futbolculardan kendisi ile ilgili olumlu hiçbir şey duymayan yönetim sonunda ipini çekti.

Bardağın taşmasında ciddi katkısı olan futbolcuların, bu haftadan itibaren kendilerini ispatlaması farz oldu. Artık sığınacak mazeretleri kalmadı.

Tamam, Suat Kaya’yı sevemediler ama taraftara da kendilerini sevdiremediler… Maç sonlarında bir adım ötelerinden duyduklarını hazmedemediler…

Sakaryaspor bu sevgisizlik üçgeninde heder olurken bir taraftan da futbolcusuna, hocasına para bulmak adına birçok sıkıntı yaşadı.

Suat Kaya göreve geldiğinde 100 bin TL. peşinat ile işe koyuldu. 50 bin TL de maaşı vardı.

Kendisine bir yönetici tarafından 50 bin TL’lik çek verilmişti. Çekin günü geldiğinde tahsili için bankaya giden Suat hoca, o anda hesap müsait olmayınca piyasa tabiriyle çekin arkasını vurdurmak istedi.

Çek sahibinin ertesi güne kadar süre istemesine rağmen hiç aldırış etmeyip, çekin yazılmasında ısrarcı oldu.

Çek sahibi, sonunda hesabı kullanılır hale getirmek suretiyle ticari itibarını kurtarmış oldu.

O çekin sahibi, aynı hafta sonu deplasman öncesi primleri ödeyen kişiydi.

Suat Kaya, o yöneticiyle birlikte maç sonu açıklaması yapmak üzere basının karşısındaydı. O günkü pişkinliğine de hiç anlam verememiştim.

Futbolcularla sürekli alay eden Suat hoca, futbolcunun halayı eşliğinde Rüstemler Tesislerinden yolcu edilirken artık çeneleri değil, ayakları çalışsın” diyerek bombayı futbolcuların önüne fırlattı… 

Sakaryaspor’un galip geldiği maçlarda bile en çok çalışan kaleci Oğuz Çalışkan’ın elleri ve ayaklarıydı…

Evet. Artık söz siz de futbolcular. Bundan sonra vakit, ayakların çalışma vakti… Sakaryaspor size olan borcunu ödemek için büyük uğraş verdi. “Para” dediniz buldu, “Hoca” dediniz kovdu.

Eh… Şimdi sıra, sizin de borcunuzu ödeme vakti. Hem de hiç vakit geçirmeden…

A   Y   R   I   N   T   I

1-Sakaryaspor’un ilk aklına getirdiği teknik adamlar arasında Cüneyt Dumlupınar da vardı. Dumlupınar, son anda Adana Demirspor’a baş sportif direktör oldu.

2- Bir zamanlar epey zarar vermişti altta, üstte 3 er yıllık sözleşmeli teknik adamlara ödenen bakiye maaşlar…

Eski başkan İbrahim Nalbant, teknik adamlar ile sözleşme imzalarken, iki maaşlık tazminat da ısrarcı oldu.

Suat Kaya da giderken 50’er bin TL’lik iki maaşla gönderildi.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...