Ferizlispor, İzlog Pamukovaspor ve Serdivanspor, ilk iki sırada yer alabilmek için maç gününe kadar çalışmalarını sürdürecekler. Amatör futbol sever taraftarlar, uzun bir sezonun ardından gelen play-off maçlarının son haftasında tribünlerde yer alacaklar. Heyecan dolu geçmesi beklenen son haftada Bölgesel Amatör Lig'e çıkmak isteyen ekipler, sahada terlerini son damlasına kadar dökecekler.

Süper Amatör Küme'de normal lig sezonunda uzun süre liderlik koltuğunda oturan İzlog Pamukovaspor, play-off liginin son haftasında Serdivanspor ile karşılaşacak. Lider Serdivanspor, bu müsabakadan galip ayrılıp rakibi Ferizlispor'un puan kaybetmesi durumunda doğrudan Bölgesel Amatör Lig'e yükselmeyi hedefliyor olacak. İzlog Pamukovaspor ise güçlü rakibini mağlup ederek en kötü ihtimalle play-out maçları oynamak için sahaya çıkacak. Bugün oynanacak bu önemli müsabaka, zirveyi ilgilendirdiği için futbolseverlerin büyük ilgisini çekecek.

Ali Arslan Süper Amatör Küme Play-off Grubu'nda Serdivanspor ile birlikte aynı puanda zirveyi paylaşan Ferizlispor, 7. hafta mücadelesinde play-off'larda istediği puanları toplayamayan ve yedinci sırada kalan Arifiye Doğanspor ile karşı karşıya gelecek. Son maçında kazanmak için sahaya çıkacak olan Ferizli ekibi, sahadan galibiyetle ayrıldığı takdirde diğer maçlara bakmadan şampiyonluğunu ilan edecek. Yeşil beyazlı ekibin olası bir puan kaybında ise rakiplerine şampiyonluk şansı doğacak. Bugün oynanacak kritik mücadelelerin ardından BAL’a yükselen ekipler belli olacak

Muhabir: Süleyman DOĞRU