Trendyol 1. Ligi’ndeki temsilcimiz Sakaryaspor’un 22 Haziran’da yapılan başkanlık seçimi sonrasında transfer harekatına hızla başlaması bekleniyordu. Düşünülenin aksine çok sessiz bir transfer dönemi geçiriyoruz.

Geçtiğimiz sezonu hüsranla tamamlayan yeşil siyahlı ekibimiz, yeni sezonda nasıl bir kadro ile mücadele edeceği merak ediliyor. Sakaryaspor sevdalıları, şu ana kadar hiçbir oyuncu transfer edilmemesi ve elde bulunan oyuncuların da tek tek takımdan ayrılmasıyla karamsarlığa kapılmış durumda.

Ligdeki güçlü rakiplerimiz transfer bombalarını patlatırken bizim henüz teknik direktörümüz belli değil. Yapılacak kadro mühendisliği önümüzdeki sezon için çok mühim durumda. Geçtiğimiz sezona göre daha fazla liderlik için savaşacak takım var. Bu takımlarla mücadele edebilmek istiyorsak bir an önce transferlerimizi tamamlamamız gerekiyor.

Şu ana kadar taraftarların istediği transferler yapılmasa da ilerleyen günlerde kadronun şekillenmesini bekliyorum. Takımdan son olarak kaptan Cihan Topaloğlu’nun ayrılmasıyla birlikte taraftarlarımız bir hayli üzüldü. Geçtiğimiz sezon yaptığı kurtarışlarla ve karakteri ile taraftarların gönlünde taht kuran Cihan, takıma veda edenler arasındaydı.

İnşallah ilerleyen günlerde taraftarlarımızı sevindirecek haberler alırız ve sezona hazır bir şekilde girerek geçtiğimiz sezon yarım biraktigimiz işi tamamlayarak, Süper Lig’e çıkarız.