EKONOMİ HABERLERİ Bu haber 336 kez okundu
24 Aralık 2013, Salı - 09.01

İŞADAMLARINA YURT DIŞI TAVSİYESİ

TÜMSİAD Başkanı Murat Kesik, dış ticareti, ithalat ve ihracatı geliştirmek için işadamlarına daha fazla yurt dışı gezisine katılmalarını tavsiye etti.

İŞADAMLARINA YURT DIŞI TAVSİYESİ

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği Sakarya Şubesi’nin Genel İstişare Kurulu (GİK) toplantısında derneğin 2014 plan ve projeleri masaya yatırıldı. İhlas Kuzuluk Termal otelinde düzenlenen toplantıda oturuma ev sahipliği yapan TÜMSİAD Şube Başkanı Murat Kesik; Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte 13 komisyonun 86 maddelik yıllık çalışma planını oluşturduklarını belirterek, TÜMSİAD 2014 de iş adamlarına yönelik gerçekleştireceği faaliyetlerle, şehrin sorunlarına ilişkin çözüm projeleriyle önemli katkılar sağlayacağını ifade etti.
DIŞ TİCARET
Dış ticaretin öneminin vurgulandığı toplantıda, ilimizdeki ithalat ve ihracatı geliştirmek, yeni pazarlar açmak için Sakarya’daki işadamlarının daha fazla yurt dışı iş gezisi programlarına katılmalarını tavsiye eden Başkan Kesik, Avrupa ve orta doğu pazarlarının iş dünyası için büyük fırsat olduğunu belirtti.
KATILANLAR
Toplantıya, TÜMSİAD Avrupa Genel Sekreteri Yılmaz Yüksel, TÜMSİAD Belçika Başkanı İsmail Akgün, TÜMSİAD Başkan Yardımcıları Ahmet Ölmez, Selahattin Bektaş, Nihat Baltaoğlu, Cevdet Koç, Naim Yener, 13 Komisyon Başkanı ve 50 üyesi katıldı.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...