Erkeklerin aşık olabilmesi için belli bir zaman dilimi gereklidir. Hiçbir erkek ilişkinin en başında bir kadına aşık olmaz, onu sadece arzular.

Arzu devamlılık gösterdikçe, birlikte geçirilen zaman arttıkça, anılar çoğaldıkça erkekte aşk duygusu oluşmaya başlar.

Erkeklerin bir kadına bağlanmaları bu yüzden uzun sürer.

Erkekler bir kadına kolay bağlanmazlar, bağlandıktan ve aşk duygusu oluştuktan sonra o kadını unutmaları da epey zordur.

Kadınlar kolay aşık olurlar. Kadınların aşık olma süresi erkeğin ilişkiye bağlanma sürecini kapsar. Erkek o süreçte kadının duygu yoğunluğuyla ona gösterdiği cazibe, şefkat, şehvet ile kadını kalbinde bir yere oturtur.

Bir birliktelikte kadın arzuyu, erkek ise ilgiyi devam ettirebilmelidir. Eğer birliktelikte bu iki duygu sağlıklı şekilde dönüyorsa aradaki ilişki güven duygusuyla sağlamlaşır. Kolay kolay da etki altında kalmaz.

Kadınlar kolay aşık oldukları gibi çok kolay şekilde bir erkeği unuta da bilirler.

Birlikteliği çıkmaza sokan, karşısındaki kişiyi kaybetmeye olanak sağlayan düşünce yapısı; kadınların erkeklerin de kendileri gibi olduğunu düşünüp hemen aşık olduğunu sanmalarıdır. Erkeklerin ise ne yaparsa yapsın kadının ondan vazgeçmeyeceği, onu kolay unutamayacağını sanmalarıdır.

Bu sanı bağlanma sürecinde iki tarafı da fazlasıyla yıpratır.

Erkekler kadınların onlara aşık olma sürecinde aşık değildirler. Kadınlar ise erkeklerin aşk, bağlanma süreci zor olduğundan aşık olduklarında onların yanında değildirler. 

Bu yüzdendir ki genellikle erkekler aşık olduklarında kadını kaybederler.

Sevgilerimle…