EKONOMİ HABERLERİ Bu haber 292 kez okundu
22 Aralık 2013, Pazar - 13.24

ESNAFA DEĞİŞİM MESAJI

Başkan Toçoğlu, “Değişime ayak uydurup kendini yenileyenler, yatırımlarını gelecek perspektifi ile yapanlar ancak ayakta kalabiliyor. Biz istiyoruz ki Sakarya esnafı da değişimlere karşı kendini yenileyebilsin” dedi.

ESNAFA DEĞİŞİM MESAJI

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği işbirliği ile düzenlenen ‘Esnaf ve Sanatkarımızın Girişimcilik - Mücadele Ruhu’ konulu konferans AKM’de gerçekleştirildi. Programa, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun yanı sıra, SESOB Başkanı Hasan Alişan, STK Temsilcileri, Büyükşehir Bürokratları ile çok sayıda esnaf temsilcisi ve sanatkar katıldı.
MÜTEŞEBBİS RUH CANLANMALI
Programın açılış konuşmasını SESOB Başkanı Hasan Alişan gerçekleştirdi. Tüm esnaf temsilcisi ve sanatkarlara katılımlarından dolayı teşekkür eden Alişan, “Eğer şehirlerimiz gelişecek ve birer marka şehir haline geleceklerse, altını çizerek ifade etmeliyiz ki; ‘Müteşebbis ruh canlanmalıdır’. Bizde SESOB olarak bu doğrultuda yola çıktık, kararlı ve kendinden emin çalışmalarımızla yolumuza devam ediyoruz. Amacımız daha güçlü bir Sakarya’yı inşa etmek. Esnaf ve sanatkarın her zaman yanında olan, olumsuzlukların veya sorunun değil, çözümün uygulanmasından yana taraf olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’na ilk günden bu güne kadar bizlere verdikleri destekten dolayı tüm esnaf ve sanatkar kardeşlerim adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
TÜM PAYDAŞLARIMIZ İLE BİRLİKTEYİZ
Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin Sakarya’nın gelişmesinde büyük öneme sahip paydaşlardan biri olduğunu belirterek konuşmasına başlayan Başkan Zeki Toçoğlu, “SESOB; iyi, doğru ve güzel şeyler üretmek adına, ortak bir amaç için bir araya gelindiğinde çok güzel hizmetler üretebileceğimize en güzel örneklerden biridir. Görev süremiz boyunca şehrimizin hiçbir sorununa kulak tıkamadan, görmezden gelmeden kalıcı çözümler üretmek gayreti içinde olduk. Bütün bu hizmetleri üretirken şehrimizin tüm paydaşları ile birlikte hareket ettik. Onların değerli fikirlerine, önerilerine ve eleştirilerine açık olduk. Modern dünyada sorunlar artık toplumun tüm kesimlerinin de katılımlarıyla, ortak bir akıl ile birlikte aşılıyor. Bu nedenle sizler her zaman bizim yanımızda oldunuz, bizler de daima sizlerin yanında olduk” diye konuştu.
ESNAFIMIZ KENDİNİ YENİLEYEBİLMELİ
Konuşmasının devamında dünyanın sürekli ve çok hızlı bir değişim içerisinde olduğunun altını çizen Başkan Toçoğlu, “Değişime ayak uydurup kendini yenileyenler, yatırımlarını gelecek perspektifi ile yapanlar ancak ayakta kalabiliyor. Biz istiyoruz ki ülkemizin en başarılı, üretken, çalışkan, dinamik esnaf ve sanatkar kitlesini barındıran Sakarya esnafı da bu değişimlere karşı kendini yenileyebilsin. Üç kuşaktır devam eden Mazlum’un çikolatasını, şekerlemelerini torunlarımızın da yemesini hangimiz istemeyiz? Yılların oto sanatkarı Eyüp Abimizin dükkanına kepenk vurulması yüreklerimizi sızlatmaz mı? Onun için değişime ayak uydurabilenler geleceğe güvenle yürüyeceklerdir” şeklinde konuştu.
Açılış konuşmalarının ardından Başkan Toçoğlu, beraberinde SESOB Başkanı Alişan ile başarılı çalışmaları ve gayretlerinden dolayı diğer esnaf temsilcisi ve sanatkarlarına örnek olan çeşitli Oda Temsilcilerine teşekkür plaketi takdim etti.
YENİ KONSEPT OLUŞTURMALIYIZ
Programın devamında SAÜ İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Türker Baş, ‘Esnaf ve Sanatkarımızın Girişimcilik - Mücadele Ruhu’ konulu konferans verdi. ‘Esnaf ve sanatkar niçin önemli?’ sorusuna ulusal ve uluslararası örnekler vererek çözümlemeler yapan Türker Baş, “Yeni bir ürün ortaya çıkarmak veya var olan bir ürün üzerine yenilikler yapmak, yeni ufuklar açmak, yeni konseptler oluşturmak çok önemli. Bu yapılmadığı takdirde hiçbir firma ayakta kalamayacaktır. Şuan dünyanın en büyük cirosuna sahip olan firmalarına bir bakın. Hangisi on sene önce hayatımızda vardı? Çünkü onlar değişen dünyaya ayak uydurarak bir inovasyon gerçekleştirdi” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...