EKONOMİ HABERLERİ Bu haber 387 kez okundu
10 Ocak 2014, Cuma - 16.01

DERSİMİZ GAZETECİLİK

21 Haziran İlkokulu 4-A sınıfı öğrencileri, öğretmenleri Şule Süke gözetiminde gazetemize gelerek, bir gazetenin nasıl hazırlandığı hakkında bilgi edindi.

DERSİMİZ GAZETECİLİK

21 Haziran İlkokulu 4-A sınıfı öğretmeni Şule Süke, öğrencilerini “Yaşayarak Öğrenme” kapsamında bir gazetenin nasıl hazırlandığı ve nasıl basıldığı hakkında bilgilendirmek için, gazetemiz Yeni Sakarya’yı ziyaret etti. 4-A sınıfı öğrencileri gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Arda Aydıntepe’den detaylı bilgiler aldı. Gazetenin hazırlanmasıyla ilgili bilgiler edindikten sonra, merak ettikleri sorulara da cevap bulan öğrencileri, matbaayı da gezdi.

Öğrenciler ayrıca 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle, çeşitli hediyeler ve çiçekler de verdi. Sınıf Öğretmeni Şule Süke, “Yaşayarak öğrenme, öğrendiklerini pekiştirmelerini sağlamak adına, öğrencilerimizin bu tür etkinlikler içinde olmalarına özen gösteriyoruz. Bir gazetenin nasıl hazırlandığını öğrencilerin kitaptan okumasıyla, böyle yerinde görerek öğrenmesi arasında önemli oranda fark vardır. O nedenle öğrencilerimizle bu doğrultuda eğitim gezilerimizi sürdüreceğiz” dedi. 

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...