31 Mart 2024’te gerçekleştirilecek yerel seçimler için partilerde hazırlıklar hız kesmeden devam ediyor. Belediye başkanlığı için aday adayı olmak isteyenler, Ankara’da siyasilerle sürekli iletişim halinde. Adayların belli olmasıyla birlikte saha çalışmalarına hızlı bir şekilde başlanacak. Yeni Sakarya Gazetesi olarak, Sakaryalılara ‘Belediye Başkan Adaylarından beklentiniz nedir?” sorusunu yönelttik.

ULAŞIM SORUNU

Hicret Aydın, “Raylı sistem bile olmamasını büyük eksik olarak görüyorum. Trafik fazlasıyla sıkışık durumda. Durak önleri otobüs bekleyen insanlarla dolu bunları herkes görebiliyor. Belediyelerin yeteri kadar iyi çalıştığını düşünmüyorum. Halkın sorunları yeterince görünmüyor ya da görmezden geliniyor. Kış yaklaşıyor ve ulaşımın yeniden duracağını biliyorum. Sakarya büyük bir şehir ama komşu şehirlere özeniyorum.” şeklinde konuştu.

RAYLI SİSTEM PROJESİ

Mehmet Keskin, “Sakarya geride kalmış bir şehir. Ulaşımda kötü bir durumdayız. Raylı sistem projesi yıllar önce şehre uygulanmalıydı. Belediyelerin yeteri kadar çalıştığını maalesef ki düşünmüyorum.” dedi.
Recep Kolaç, “Yaşlı bir vatandaş olarak hastanelerden aylar sonra randevu alabiliyorum. Şehrin belirli yerlerine üst geçit gerektiğini düşünüyorum. Gidişattan memnun değilim. Umarım bir gün toparlanırız.” dedi.

“SAĞLIK ÇALIŞANI AZ”

Bekir Şahin, “Mağdurluk var. Hasta oluyoruz aylarca oyalıyorlar randevu alamıyoruz. Acile gitsek saatlerce orada bekliyoruz. Yeteri kadar çalışan sağlıkçı yok mu bunu anlamıyorum? Bize yardımcı olabilecek projeler istiyoruz.” ifadelerini kullandı.
Ali Yılmaz, “Nüfusumuz kalabalık. Sağlık çalışanımız az. Mağdur olduğumuz zamanlar oluyor. Taşra yerleşim yerlerinde yeteri kadar okul yok. Camili ve Karaman tarafında sokak hayvanları sürü halinde dolaşıyor ve ürpertici bir durum bu konulara acilen el atılmalı.” dedi.

GENÇLER İÇİN İŞ ALANI

Alim İlerle, “Sağlık konusunda sorunlar yaşıyoruz, özellikle randevu almak istiyoruz kimi zamanlar 3 ay sonraya randevu veriliyor. Randevu sistemi düzeltilmeli. Gençlerimiz için daha çok sanayi ve çalışma alanları oluşturulmalı.” şeklinde konuştu.
İsmail Kuzlak isimli vatandaş ise, “Ulaşım problemli, büyük ölçüde bir trafik sıkıntısı var. Ulaşımın rahatlaması adına yeni yollar ve raylı sistem gibi projelerin yapılması gerektiğini düşünüyorum. En azından şehir merkezinde üst ve alt geçitler olmalı.” dedi.

Haber: Berat HAYLA