EKONOMİ HABERLERİ Bu haber 5230 kez okundu
2 Nisan 2015, Perşembe - 11.15

YAZAKİ 900 İŞÇİ ALACAK

Fabrikayı ziyaret eden Vali H. Avni Coş’a bilgi veren Yazaki Genel Müdürü Yıldıztaş, “Önümüzdeki yıl 800-900 arasında işçi istihdamı hedefliyoruz” dedi.

YAZAKİ 900 İŞÇİ ALACAK

Vali Hüseyin Avni Coş, Akyazı Kuzuluk Mahallesi’nde bulunan Yazaki Fabrikası’nı ziyaret etti. Otomotiv sektörüne kablo üretimi yapan fabrikada Genel Müdür S.Alper Yıldıztaş’tan bilgi alan Vali Coş ve beraberindeki heyet daha sonra fabrika işçileri ile birlikte yemek yedi.
Vali Coş ve beraberindeki heyete bilgi veren Fabrika Genel Müdürü S.Alper Yıldıztaş “Otomotiv sektörüne kablo üretimi yapan fabrikamızda bin 850 işçi çalışıyor. Türkiye’de Gemlik, Mudanya ve Kuzuluk’ta bulunan fabrikalarımız otomotiv üreten fabrikalara ürün sağlamaktadır. Önümüzdeki yıl ise yine 800 ile 900 arasında işçi istihdamı hedefliyoruz” dedi.
ÖNEMLİ BİR FİRMA
Vali Hüseyin Avni Coş ise, “Sakarya ve bölge ekonomisine ciddi katma değer sağlayan bunun yanında istihdam açısından önemli yere sahip olan Yazaki’nin yöneticileri başta olmak üzere tüm çalışanlarınıza, düzen ve tertibiniz başta olmak üzere çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Ve bu işletme faaliyetlerinizin artarak devam etmesini temenni ediyorum. Bu çalışmalar yerelde ilçelerimiz ve ilimiz için ama genel olarak da ülkemiz için çok büyük bir önem arz etmektedir. Bunun için de bu gibi yatırımları biz yöneticiler önemsiyoruz” dedi.
Vali Hüseyin Avni Coş’a, İş-Kur İl Müdürü Tekin Kaya, Karapürçek Kaymakamı ve Akyazı Kaymakam Vekili Yusuf İzci, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, Garnizon Komutanı Mustafa Hekimoğlu, Ticaret Odası Başkanı Şinasi Bayraktar eşlik etti. 

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...