Şehir şehir gezerek CHP'liler ile bir araya gelen Özer, Aydın'da yaşanan acı olay hakkında açıklamalarda bulundu. Özer, "Sabahın etken saatlerinde televizyon açan hepiniz gibi biz de Aydın'dan yaşanan üzücü haberle sarsıldık. Aydın'da bulunan KYK yurdunda gece yarısı gencecik bir evladımız asansördeki kaza sonucu hayatını kaybetti. Ancak Aydın Valisi '15 kişilik asansöre 16 kişi binmiş' diyerek akıl almaz bir cümle kurmuştur. Bugün Türkiye'de bulunan KYK yurtlarında öğrenciler bakımsız asansöre biniyorsa yazıklar olsun. Bu ülkeyi yönetenlere ayrıca öğrencilerin ihtayaçşqrıj çok gerisinde yurt var barınma sorunları yaşıyorlar. Zengine toki yapmayı biliyor ama öğrenci yurduna gelince hiç acele etmiyorlar, toki 2 yılda çözebilir bu işi ama niye ülkeyi yönetenler istiyor ki devlet yurtların da kalmasın cemaat yurtların da kalsın. Bunlar Cumhuriyete, kurucu değerlerlerine, kurucu babalarına husumet duyan cemaatlere özenen memleketi teslim eden, 15 Temmuz'dan ders almayan başka cemaatlere yaslananların anlayıştır. Dün Aydın'da 'katil KYK' diye bağırdılar. Bu sorunları çözmeyenler evlatlarımızın katilidir" dedi.

12 ODAYA HAZIRLIK

Sakarya'ya gelmeden önce İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile istişarede bulunduğunun altını çizen Özer, "Bugün buraya gelirken yolda Ekrem İmamoğlu aradı. Kendisi ile fikir alışverişi yaptık. Kendisine söyledim Ekrem İmamoğlu başkanımız bütün inancı ile Sakarya örgütünü selamlıyor. Ben buraya çok sayıda gencecik milletvekilimiz ile geldim. Yarın kurultay yapıldığında hangi kadroları göreceğiz derseniz, geçmiş dönemde hizmet olmuş ancak Cumhuriyet Halk Partisi'nde yeni yüzler göreceksiniz. Örgüt kimi görmek istiyorsa onu görecek söz veriyorum. Parti içi demokrasinin ön seçimin ön seçim varsa karar var diyen bir evladımız olarak vaat ediyorum size. Genel Başkan seçildiğimde ilk gün nerden geldiği belli olmayan birtakım danışmanlar var yeni öğrendik size söz veriyorum ilk bunları boşaltacağım. Bu örgütün seçilmişler geliyor il başkanları ilçe başkanları geliyor, kapılarda bekliyor koridorlarda bekliyor o danışmanlardan boşalan 12 odaya hazırlığımızı yapıp oturacakları, bilgisayar kullanacakları, yanında ki partililerle görüşme saati geldiğinde oraya gidecek. Örgüte yer açacağız" diye konuştu.

"ATATÜRK'ÜN PARTİSİNİ İKTİDAR YAPACAĞIZ"

Konuşmalarına devam eden Özer, "CHP Türkiye'de sola olan ihtiyacı, yoksuluna işsize dokunarak, soldan özgüvenle gelerek, sokağı örgütleyerek, fabrikayı örgütleyerek, sıçrama yapacağımıza yürekten inanıyoruz. Buna inanacak kadrolarla birlikte 4 Kasım'da delegelerden alacağımız oylarla akışı değiştireceğiz. Ana oyun kurucu olacağız, tepki siyasetiyle yetinmeyeceğiz. Yer aramak yerine 6 okun gerekliliğini savunarak Atatürk ilke ve devrimlerine sonuna kadar bağlı, insanların yaşam biçimini gören laiklik için taviz vermeyen geri durmayan ve sonuna kadar cesaretle savunan bir parti olarak yeniden yerimizi alacağız. Bütün delegelerimizin kendilerini seçen üyelerimize ve sokaktaki herkese kulak vermelerini istiyoruz. Sakarya’nın iradesini biliyorum ama diyorlar ki falanca yerde asker delegeler var, onlar asker biz de askeriz ama sadece Mustafa kemalin askerleriyiz. Delegemiz, şahdamarında parti sevgisi atan delegemiz kulağına ne fısıldadığına bakmaz. Değişimde tereddütü olan delegemiz varsa, destek veren delegelerimiz kar topu gibi büyüyor, hala endişesi olan varsa bunu memleketinde ki insanlarla aklına ve vicdanına güvendikleriyle konuşmalı. Önce CHP'yi değiştireceğiz sonra başımızdaki iktidarı değiştireceğiz. Hep birlikte Atatürk’ün partisini iktidar yapacağız" ifadelerine yer verdi.