YAŞAM HABERLERİ Bu haber 807 kez okundu
10 Mart 2013, Pazar - 12.56

KÜPÇÜLER OTOGARA GİDEMİYOR

Küpçüler’de ikamet eden vatandaşlar yeni terminale ulaşmakta zorluk yaşadıklarını belirterek, Etbalık veya Hacıoğlu taksi dolmuşlarından birisinin hattının otogara kadar uzatılmasını istedi

KÜPÇÜLER OTOGARA GİDEMİYOR

Erenler’e bağlı Küpçüler ve civar mahallesinde oturan vatandaşlar Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yeni Terminali’ne ulaşımın zorluğundan yakındı. Küpçüler’de bir araya gelen vatandaşlar tepkilerini gazetemize belirtti.
Otogara ulaşım için konulan otobüslerin yetersiz olduğundan dem vuran mahalleli oldukça öfkeli. Mahalle halkı Yeni Sakarya Caddesi’nden geçen minibüslerin veya Hacıoğlu minibüslerinin son durağının otogara kadar uzatılmasını istiyor.
Mahalleli konuyla ilgili olarak Büyükşehir Belediyesi’ne başvurmalarına rağmen kendilerine açıklayıcı bir cevap verilmediğini ifade ederek, “Bize verilen cevapta otobüs güzergahları bir harita üzerinde işaretlenmiş. Ulaşımda zorluğu aşmak için hatlardan birisi terminale uzatılmalıdır” dedi.
Mahalleli ayrıca Hacıoğlu minibüslerinin güzergahında yapılan değişikliğin ardından pek çok vatandaşın Eğitim ve Araştırma Hastanesine ulaşamadığını ifade ederek, “Hacıoğlu minibüsleri güzergahını değiştirmeden önce pek çok yaşlı vatandaşımız Eğitim ve Araştırma gidebiliyordu. Ancak şimdi ulaşamıyoruz. Yetkililer buna önlem alsın” dedi.
 

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...