EKONOMİ HABERLERİ Bu haber 679 kez okundu
2 Nisan 2015, Perşembe - 11.16

KOOPERATİFLEŞME İÇİN TOPLANDILAR

Karasu Kuzey Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nce, “Güçlü bir üretim için çiftçiler ve üreticiler örgütlenmeli, kooperatifleşmeli” konularında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

KOOPERATİFLEŞME İÇİN TOPLANDILAR

Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Harun Taşkın, kooperatifleşme ile çiftçinin ekonomik refahının artacağını söyledi. Taşkın, “Çiftçilerimiz bilimsel olarak bilinçlendirilmeli ve ekonomik destek anlamında bilinçlendirme anlamında aynı zamanda da ürünlerinin pazarda değerinden satılması anlamında gayretlerimizi artıracağız” dedi.
“BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ”
Kuzey Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Uğur, “Üreticiye bir yön verebilmek, fındıkla ekmeğini kazanan insanlara yön vermeliyiz. Nedir yön vermek? Birincisi, paylaştıkça büyümeyi öğretmek, vatandaşlara bu işin birleştikçe paylaştıkça bir kademe daha büyüyebileceğine kanaat ettirebilmek önemli...  Bunun yolu da kooperatiftir. Kooperatif üretici lehine çalışan, üreticinin amaçları doğrultusunda verimdir, ticaretidir. Bilimsel araştırmalarıdır. Üreticilerin lehine çalışacak kurumlardır. Bunlar olacak yerelde… Burada muhtarlarımızla toplanmamızın gayesi budur. Muhtarlarımızla birlikte bu işe bir ateş yakabilmektir. Siz de bölgenizde örgütlenin, örgütlenin ki ekmeğinizi kazandığınız ürüne sahip çıkın” dedi.
AKADEMİSYENLER
Toplantıya Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Harun Taşkın, Sakarya Üniversitesi Pamukova Yüksek Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Taki Demir, Karasu Ziraat Odası Başkanı Selami Arık, Kocaali Ziraat Odası Başkanı Tamer Tunca, Karasu Belediye başkan Vekili Hamze Uğur, Karasu Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Hakkı Topaloğlu  ve muhtarlar katıldı.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...