6 Şubat'ta Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yaralarını saran Türkiye, bir yandan da 14 Mayıs'ta yapılacak seçimlere hazırlanıyor.. Tarihin netlik kazanmasıyla birlikte siyaset arenasında hararetli anlar yaşanmaya başladı. Muhalefet liderlerince oluşturulan Millet İttifakı'nda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu çıkarıldı.

Kılıçdaroğlu ile görüşmesi sonrası aday çıkartmayacağını açıklayan HDP ise, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı yıkmak için Millet İttifakı'nı destekleyeceklerini duyurdu.  Kahramanmaraş'ta afet konutları için yapılan temel atma törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremzedelerle birlikte iftarını açtı. 

HDP'NİN DESTEĞİNİ ELEŞTİRDİ
Burada yaptığı konuşmasında HDP'nin Millet İttifakı'na verdiği desteğe değinen Erdoğan, "Koltuk uğruna bölücü örgütün uzantılarının kapılarında nöbet tutulması veya Edirne’nin kapısında nöbet tutması sizleri karamsarlığa sürüklemesin. Türkiye, devleti ve milletiyle bu oyunları bozacak kapasiteye ve iradeye sahiptir." dedi. 

"OPERASYONLAR DEVAM EDECEK"
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki vatandaşlarımız bölücü terör örgütünün yıkıcı hareketlerine karşı, onların baskısından kurtuldukça, bölgede sükunet ve barış ortamı yeniden tesis edildi. Sınır ötesi harekatlarımız sayesinde ise bölücü terör örgütünü kıpırdayamaz hale getirdik. Buradan bir kez daha ifade ediyorum; son terörist ülkemiz ve milletimiz için tehdit unsuru olmaktan çıkarılana dek operasyonlarımız sınırlarımızın içinde ve dışında devam edecektir. Terörü yenmekle kalmayacağız, bu alçaklığa destek verenlerin kirli hesaplarını da bozacağız. Türkiye’yi terörle dize getirme, Türk siyasetini marjinal yapılar eliyle dizayn etme girişimlerini boşa çıkaracağız. Yaklaşan seçimler öncesinde, siyaset sahnesinde yaşanan utanç verici pazarlıkların sizlerin yaralarını yeniden kanattığını biliyorum."

"ÖRGÜT UZANTILARININ KAPILARINDALAR"
"Özellikle ana muhalefetin başındaki ve yanındakiler bu deprem felaketini yaşadığımız dönemde bunlarla aynı masaya oturup hala ülkemizin geleceğini karartma gayretlerini inanıyorum 14 Mayıs’ta hep birlikte boşa çıkaracağız. Bu kabul edilemez görüntülerin ülkemiz düşmanlarına nasıl cesaret verdiğini hep birlikte takip ediyoruz. Koltuk uğruna bölücü örgütün uzantılarının kapılarında nöbet tutulması veya Edirne’nin kapısında nöbet tutması sizleri karamsarlığa sürüklemesin." 

"TÜRKİYE MİLLETİ OYUNU BOZACAK"
"Türkiye, devleti ve milletiyle bu oyunları bozacak kapasiteye ve iradeye sahiptir. Yeter ki biz birlik ve beraberliğimize sıkı sıkıya sahip çıkalım." ifadelerini kullandı.