EKONOMİ HABERLERİ Bu haber 348 kez okundu
11 Ocak 2014, Cumartesi - 09.45

HAVA ISINDI, FİYATLAR DÜŞTÜ

Türkiye Sebzeciler, Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Federasyonu Başkanı Çakman, “Hava sıcaklıkları sayesinde pazardaki ürünlerde fiyat düşüşleri yaşanıyor” dedi

HAVA ISINDI, FİYATLAR DÜŞTÜ

Türkiye Sebzeciler, Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Federasyonu Başkanı Mehmet Çakman, mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıkların ıspanak ve pırasanın fiyatını düşürdüğünü belirterek, diğer ürünlerin fiyatlarında da düşüş beklediklerini söyledi.
KARA KIŞ
Geçen ay ülke genelinde don olayları görüldüğünü anımsatan Çakman, "Hava sıcaklıkları, en çok bizleri mutlu ediyor. Geçen ay, kara kış geçirdik ve don olayları yaşandı. Şimdi sıcaklıklar güzel, don olmuyor ve hasat da sağlıklı yapılabiliyor. Bu şekilde ürün bolluğu oluşur ve fiyatlar düşer. Bu durum da bizim için büyük bir mutluluk kaynağı" şeklinde konuştu.
PAZARCI ESNAFI
"İklimsel olarak yağış beklentimiz var tabii ancak kışın çok soğuk olması bizi olumsuz etkiliyor" diyen Çakman, "Şu andaki iklim koşulları, pazarcı esnafı için bulunmaz fırsat. Yağmura da ihtiyacımız var tabii. Önümüzdeki hafta, yağışlı geçecek zaten. Hava sıcaklıkları sayesinde pazardaki ürünlerde fiyat düşüşleri yaşanıyor. Ürün bol çıktığı için düşüşler var. Ispanak ve pırasa fiyatları düştü, diğer ürünlerde de düşüş bekliyoruz" ifadesini kullandı. 

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...