AK Parti Yerel Yönetimler Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gündeme ilişkin önemli mesajlar verdi.

AK Partili belediye başkanlarına seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlarımızın canını bir hayli yakan başıboş sokak köpeği sorunuyla ilgili yapılan çalışmaya değindi.

Başıboş köpek çalışmasında sona doğru...

Erdoğan, AK Parti tarafından hazırlanan tasarının son rötuşlarının yapıldığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, düzenlemenin yasalaşmasıyla birlikte yerel yönetimlere büyük sorumluluk düşeceğini de ifade etti.

Gereken desteklerin sağlanacağını da sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuyla ilgili şunları söyledi:

'Yerel yönetimlere büyük sorumluluk düşecek'

Milletimizi bizar eden başıboş köpek sorunu olmak üzere, şu an ülkemizin gündeminde olan meseleleri kati bir çözüme kavuşturacağız. Son rötuşlarını yaptığımız düzenlemenin yasalaşmasıyla yerel yönetimlere büyük sorumluluk düşecek. Biz de gereken desteği sağlayacağız.

"Hemşehrilerimize hizmet yolunda her birinize ayrı ayrı başarılar diliyorum"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın diğer açıklamaları şu şekilde:

Yerel yönetimler istişare ve değerlendirme toplantımız münasebetiyle sizlerle beraber olmaktan büyük bir bahtiyarlık duyuyorum. 31 mart seçimlerinin sonrasında bütün belediye başkanlarımızın iştiraki ile tertiplediğimiz toplantımızın hayırlı olmasını diliyor, toplantının içeriğine katkı sunan ve katkı sunacak arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ediyorum. Yeni belediye başkanlarımızı, yeniden seçilen belediye başkanlarımızı yürekten tebrik ediyor, hayırlı olsun diyor, şehirlerimize ve hemşehrilerimize hizmet yolunda her birinize ayrı ayrı başarılar diliyorum.

Kaynak: ensonhaber