Denklik bir ilişkide fazlasıyla önem arz eder.

Erkekler seçimlerinde genelde kendi denginden daha alt bir kadınla ilişki kurmayı tercih ederler. Çünkü erkekler için güçlü hissetmek birlikteliğin olmazsa olmazıdır.

Kadınlar erkeklerin aksine kendi denginden daha yukarda bir erkekle ilişki kurarlar. Bunun da sebebi kendini güvende hissetmektir.

Kimi erkekler ve kimi kadınlar ise denklerini tercih ederler. Bu en sağlıklı temelleri olan bir birlikteliktir.

Bir ilişkide akıl, farkındalık, duygu, değer yargıları, güç, inanç, karakter ve bunu gibi hayatınızın yönünü belirleyen özellikleriniz partnerinizle ne kadar denk olursa o kadar sağlıklı bir ilişki kurmanız olasıdır.

Kendi denginin üstünde bir kadınla birlikte olan erkek ilişkide kendini güçsüz hissedeceği için güç arayışı içine girer. Kendi denginin aşağısında bir kadınla olduğundaysa da kendini fazlasıyla güçlü hissedeceğinden istemsizce karşı tarafın üzerinde güç göstermeye başlar.

Kadın ise denginin aşağısında biriyle birlikte olduğunda kendini güvende hissetmeyeceği için güven arayışına girer. Kendi denginin üstünde biriyle birlikteyse de pasif hissedeceğinden özgüven kaybına uğrar ve cazibesini yitirir.

Denk olan birlikteliklerde paran varsa onun da vardır. Gücün varsa onun da vardır. Çevren varsa onun da vardır. Konumun varsa onun da vardır. Farkındalığın açıksa onun da açıktır.

Duyguların varsa, değer yargıların, aklın, inancın varsa onun da vardır.

Ve bu denklikte muhteşem bir huzur, güven, çekim, iletişim, paylaşım, anlayış, empati, güç vardır.

Sevgilerimle…

Mail: [email protected]