- yenisakarya.com -

Türk Psikologlar Derneği'nin (TPD) Sakarya İl Temsilciliği açıldı. Derneğin Sakarya Temsilciliğine Uzman Psikolog Serra Hoşcan Gülseren, Temsilci Yardımcılığına ise  Psikolog Şeyda Yılmaz getirildi. Deneğin Sakarya temsilciliği tarafından yapılan açıklamada "Sakarya ilimizdeki psikologlar arasında, karşılıklı bilgi aktarımının sağlanarak, iletişimimizi geliştirmek ve meslektaşlarımızın ihtiyaçlarına yönelik eylemlerde ve yaşanan mesleki sorunlara çözüm bulunabilmesi hedefimiz olacaktır." denildi. 

MESLEKİ GELİŞİME DESTEK
Derneğin Sakarya temsilciliği tarafından yapılan açıklamada hem halihazırda mesleğini icra eden psikologların, hem de öğrencilik süreci devam eden meslek adaylarının gelişimlerine yönelik eğitimlere önem veriliği belirtilirken "İlimizdeki diğer meslektaşlarımız ile birlikte meslek yasamızın çıkarılması amacıyla il bazında çalışmalar yapmak, psikologların görev tanımına ilişkin doğru bilgilendirmeleri sağlamak , Sakarya ilindeki psikologlara ve alandaki öğrencilere yönelik temsilcilik çatısı altında nitelikli eğitimler düzenleyerek psikologların mesleki gelişimlerine destek olmak, bu doğrultuda ruh sağlığı alanına katkı sunmak önceliklerimiz olacaktır." denildi. 

TOPLUM SAĞLIĞINI TEHDİT EDEN SORUNLAR ÇÖZÜLECEK
Yapılan açıklamada toplumun psikolojik sağlığı ve bu konunun uzman olmayan kişiler tarafından gelir kapısı haline dönüştürülmesine değinilerek "Toplumumuzun Psikolojik sağlığının korunması yasalarla güvence altına alınması ve uzman olmayan kişiler tarafından ruh sağlığı hizmeti verilmesi ülkemizde karşı karşıya kaldığımız en büyük mesleki sorun olarak varlığını sürdürmektedir. Bu sorunların aşılması için “Türk Psikologlar Derneği Sakarya İl Temsilciliği” olarak meslektaşlarımızla birlikte toplum sağlığını tehdit eden sorunların çözümlenmesi öncelikli faaliyetlerimizin başında gelecektir.” İfadelerine yer verildi.    /haber merkezi