Şirketten yapılan açıklamaya göre, Tat Gıda, "Aç-Ye" konserve ürünlerinin olduğu hazır yemek kategorisini "Tat Hazır Tabak" ile büyütmeyi hedefliyor.

Türk mutfağının geleneksel lezzetlerini inovatif ve çevreci bir yaklaşımla buluşturan Tat Gıda, bugüne kadar "Aç-Ye" konserve ürünleriyle yer aldığı kategoriyi büyüterek, tüketicinin gün geçtikçe artan hızlı, pratik ve sağlıklı yemek arayışına cevap vermeyi hedefliyor.

Tüketicisine yeni tatlar sunan Tat’ın, "Tat Hazır Tabak" ürün ailesi geleneksel lezzetler ve Türkiye’de ilk olan Bowl serisinden oluşuyor.

Tat Hazır Tabak ürün gamında, geleneksel Türk mutfağının lezzetleri Sebzeli Bulgur Pilavı, Etli Bulgur Pilavı, Nohutlu Pirinç Pilavı, Mantarlı Pirinç Pilavı, Etli Kuru Fasulye, Etli Nohut yemeklerinin yanı sıra yeni trend Bowllar olarak Meksika Fasulyeli Bowl, Maş Fasulyeli Bowl ve Nohutlu Bowl yer alıyor.

Türkiye’de ilk olan ve özel içeriklerle hazırlanan bowlları ısıtarak veya istenirse soğuk tüketmek mümkün.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Tat Gıda Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Esra Süzme, Tüketici beklentilerindeki bitki bazlı, sağlıklı ve doğal ürünlere doğru kayışın ve aynı zamanda gıda güvenliği, kalite ve pratiklik taleplerinin özellikle pandemi döneminde tüketici gözünde çok daha hızlı şekilde dönüştüğüne dikkati çekti.

Süzme, gıda trendlerinde dengeli beslenme konusunda farkındalığın hızla arttığını kaydederek, "Araştırmalarla da teyit ettiğimiz üzere, tüketiciler hazır yemek seçeneklerinde doğallık ve tazelik arıyor. Özellikle bitkisel bazlı ürünlerin tüketimi artıyor. Tat Hazır Tabak ile tüketicilerimize, Tat kalitesi ve güvencesiyle kaynağı belli, lezzetli menüler hazırladık. Geleneksel yemeklerimizden oluşan zengin Tat Hazır Tabak yemek çeşitlerimizle, lif ve protein kaynağıyla besleyici ve dengeli öğünler sunuyoruz. Hazır tabaklar her yerde yemeğinizi yanınızda taşımanıza imkan verirken, ısıtma kolaylığı da sağlıyor. Lezzeti ve pratikliği konusunda tüketicilerimizin ilk günden itibaren beğenilerini paylaşmalarından büyük mutluluk duyuyoruz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA