Bucak ilçesinde yaşanan olay saat 16.30 civarında gerçekleşti. Karacaören köyünde ikamet eden 23 yaşındaki Fatmanur E., eşi Selman E. (26) ile yaklaşık 10 gün önceki bir tartışma sonrasında evden ayrılarak babasının Mehmet Akif Mahallesi'ndeki evine yerleşmişti. Boşanma sürecinde olan çift, dün gün içinde telefonda gerçekleştirdikleri bir konuşmada tekrar tartıştı. Bu olayın hemen ardından Selman E., evde bulunan av tüfeğini alıp babasına ait otomobili gasp ederek Karacaören köyünden kayınpederinin evine doğru yola çıktı.

Olaya tanık olanlar, 112 Acil Çağrı Merkezi'ni arayarak jandarma ve polis ekiplerini haberdar etti. Selman E.'nin otomobilini takip eden ekipler, şahsın evin bulunduğu sokakta araçtan inerken av tüfeği taşıdığını fark etti. Polis ekipleri, Selman E.'yi çevreleyip "teslim ol" çağrısı yaptı. Havaya ateş açan polislerin karşısında Selman E., uzun süren ikna çabalarının ardından tüfeği bırakarak ekiplere teslim oldu. Bu şekilde polis ve jandarma ekipleri potansiyel bir kadın cinayetini önlemiş oldular. Olay yerinde yapılan aramada el konulan av tüfeğinde 12 adet kartuş bulundu. Selman E. gözaltına alındı ve ekip aracına bindirildiği sırada kadının akrabaları saldırgan bir tavır sergiledi. Polis ekipleri, öfkeli şahısları uzaklaştırarak Selman E.'yi emniyete götürdü.

Selman E., gözaltına alındıktan sonra Kocaaliler Jandarma Karakolu'na teslim edildi. Karakoldaki işlemlerin ardından Bucak Adliyesine sevk edilen Selman E., "silahlı yağma" suçundan tutuklanarak Burdur E Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

Editör: Haber Merkezi