Sakaryaspor'un yeni yönetimi, göreve geldikleri kısa süre içinde taraftarlara önemli bir bilgilendirme yaptı. Yapılan açıklamada, yönetimin Sakaryaspor'un tüm sorunlarıyla ilgili çalışmalarını sürdürdüğü ve bu çalışmaların sürecin sağlıklı ilerleyebilmesi için ciddi bir gizlilik içinde yürütüldüğü belirtildi.

Açıklamada, "Tüm şehrin, değerli taraftarımızın ve spor kamuoyunun yakından takip ettiği bu süreçte neler yaşandığı, süreçler sağlıklı bir şekilde ilerleyebilir hale geldiği zaman, kulübümüzün resmi yayın organlarından paylaşılacaktır. Sakaryaspor kimsenin deneme tahtası, yıpratabileceği bir olgu ya da üzerinde tahakküm oluşturabileceği bir yapı değildir!" ifadelerine yer verildi.

Taraftarlardan kulübü yıpratma çabalarına dahil olmamaları istenen açıklamada, "Süreci en birincil kaynak olan kulübümüz üzerinden takip etmek ve yıpratma çabalarında pay sahibi olmamak, şu süreçte taraftarımızın kulübümüze yapacağı en büyük destektir." denildi.

Ayrıca, Yönetim Kurulu üyelerinin tesislerdeki sorunlardan transfere, mali tablodan sosyal sorumluluk projelerine ilişkin yürüttüğü her sürecin şeffaf yönetim anlayışı gereği en yakın zamanda kamuoyuyla paylaşılacağı ifade edildi.

Yönetim, "Göreve geldiğimiz günden itibaren savunduğumuz 'Kurtuluş bu şehrin çocuklarında' mottomuzla tüm taraftarımızı, Sakaryaspor için sağduyu ve ihtiyatlı davranmaya davet ediyoruz." diyerek açıklamalarını sonlandırdı.

Kaynak: HABER MERKEZİ