Sakarya'nın Kocaali ilçesinde derelerin su seviyelerinin yükselmesi, Düzce'de ise sağanak yağışın etkisiyle yaşanan heyelanlar ve istinat duvarının çökmesi sonucunda su baskınları ve yol kapanmaları meydana geldi. Bölgelerde etkili olan olumsuz hava koşulları nedeniyle Sakarya ve Düzce'de belediye ekipleri, su baskınlarına karşı mücadele başlattı.

Sakarya'nın Karadeniz'e kıyısı olan Kocaali ilçesinde Alandere, Yayla ve Hızar mahallelerinde derelerin su seviyelerinin ani yükselmesi sonucu su baskınları meydana geldi. Kovukpelit Mahallesi'nde yaşanan heyelan nedeniyle yol tedbir amaçlı trafiğe kapatıldı ve sürücüler alternatif güzergahlara yönlendirildi. Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile Kocaali Belediyesi ekipleri, su baskınları ve taşkın yaşanan bölgelerde mücadele çalışmalarına başladı. Ayrıca, kuvvetli rüzgar nedeniyle balıkçılar denize açılamadı.

Düzce'de ise sağanak yağışın etkisiyle Gölyaka bağlantı yolunun Kalıcı Konutlar mevkisinde istinat duvarı çöktü. Çökme nedeniyle yol kısa süreliğine trafiğe kapatılırken, Karayolları ekipleri tarafından yapılan çalışmaların ardından yol tek şeritten ulaşıma açıldı. Çökme bölgesinde alınan önlemlerle toprak kayması ve yeni bir çökme ihtimaline karşı tedbir alındı. Her iki ilde de yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle bölge halkı ve yetkililer dikkatli olunması konusunda uyarıldı.

Editör: Haber Merkezi